Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов вважає, що новий законопроект про мобілізацію має бути справедливим.
Хоча норми документу поки обговорювати зарано, оскільки треба дочекатись остаточної редакції. Про це він заявив у коментарі “Українському радіо”.
“Головне – щоб усе було справедливо. Слово “справедливість” лунає у нашого президента відносно цього законопроєкту як ключовий дороговказ у цьому питанні. Все має бути по справедливості”, – сказав він.
Данілов зазначив, що захист держави – це обов’язок усіх громадян України, це обов’язок, прописаний у Конституції, у відповідних нормативно-правових актах.
“Хочу, щоб всі зрозуміли, що війна триває не тільки на лінії фронту, війна йде на всій території нашої країни. Усі мають бути залучені, усі мають працювати на перемогу України”, – зауважив він.
Данілов також підкреслив, що “зараз закону немає, є проєкт закону”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада “буксує” з покращенням мобілізації – головком ЗСУ
“Коли депутати Верховної ради ухвалять цей акт, коли президент його підпише і він уже буде нормою закону, тоді ми зможемо говорити, що це норма закону. Сьогодні це проект закону, який депутати Верховної ради можуть ухвалити в тій чи іншій редакції”, – зазначив він.
Він додав, що це вже право депутатів голосувати за цю норму чи в якийсь спосіб її змінити, відредагувати.
“Коли буде закон, тоді ми зможемо остаточно розглядати це питання”, – наголосив він.
Він також звернувся з проханням дочекатися остаточної редакції, щоб робити ті чи інші висновки, в якому вигляді буде цей законопроект.
“Головне – щоб він був справедливий”, – вкотре наголосив Данілов.
30 січня Кабінет міністрів після доопрацювання вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію. Строкову військову службу планують скасувати. Повістки приходитимуть також й у електронний кабінет призовника.
Військовозобов’язані протягом 60 днів з дати початку проведення мобілізації зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг, або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у ТЦК за місцем свого перебування або знаходження, згідно законопроєкту.
Парламент ухвалив законопроєкт, за яким створять електронний реєстр військовозобовʼязаних.