Вісім продуктів, які природним чином зменшують стрес і тривогу

Головна Сторінка » Вісім продуктів, які природним чином зменшують стрес і тривогу

Хронічний стрес і тривога мають великий вплив на фізичне та психічне здоров’я.

Харчування є одним із фундаментальних факторів, які можуть впливати на те, як ваш мозок і тіло справляються зі стресом. Їжа, яку ви кладете на тарілку, дійсно може допомогти вам почуватися трохи спокійніше, пише realsimple.

Зв’язок між їжею, стресом і здоров’ям кишечника

За словами лікаря Яна Сміта, здоров’я вашого кишечника дуже тісно пов’язане з вашим мозком і нервовою системою, а отже, зі здатністю вашого організму справлятися зі стресом.

“Зв’язок між тривогою та кишківником глибокий. Дистрес або тривога можуть змусити імунну систему посилати сигнали для руйнування слизової оболонки кишечника. Незбалансований або пошкоджений кишечник може викликати хронічну реакцію на стрес, яка стимулює наше тіло припинити режим боротьби або втечі”, – каже терапевт.

Розповімо, яка їжа може боротись для боротьби зі стресом.

Лосось та інші нежирні білки, багаті омега-3

Яскравим прикладом є лосось, який містить велику кількість омега-3 жирних кислот. Доведено, що вони покращують здоров’я мозку, і ви можете знайти їх в іншій жирній рибі, а також рослинних джерелах, таких як горіхи, насіння та соєві продукти. Інші нежирні білки, як-от курка. Амінокислоти, які містять нежирні білки, можуть допомогти з настроєм. Але уникайте м’яса з великою кількістю насичених жирів., каже доктор Сміт.

Фрукти, наповнені клітковиною, особливо ягоди

Вся справа в клітковині. За словами доктора Сміта, клітковина є потужним рушієм корисних бактерій у кишечнику, і більшість американців отримують її надто мало. Найкращий спосіб отримати більше клітковини – їсти продукти, вирощені із землі. Сюди входить усе: від горіхів і насіння до сочевиці та попкорну, і, звичайно, до овочів і фруктів. Ягоди є неймовірно багатим на клітковину джерелом їжі, особливо малина, ожина та дика чорниця. Крім того, було показано, що деякі ягоди (наприклад, чорниця) знижують рівень кортизолу, гормону стресу, який може негативно вплинути на ваш настрій.

Апельсини

Якщо говорити про фрукти, що знімають стрес, то апельсини багаті вітаміном С – один апельсин містить 82 міліграми вітаміну, що заповнює майже цілу вашу денну потребу. Можливо, найбільш відомий своєю здібністю до зміцнення імунітету, вітамін С може допомогти полегшити стрес (навіть аромат заспокійливий).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти здатні зняти втому і миттєво збагатити енергією в обідню пору

Нут

Нут багатий на триптофан, незамінну амінокислоту, яка відіграє важливу роль у зв’язках кишечника та мозку, оскільки організм використовує її для вироблення серотоніну, хімічної речовини, яка стабілізує настрій і покращує самопочуття. Дослідження показали, що дефіцит триптофану може бути пов’язаний із занепокоєнням.

Нут містить триптофан і вуглеводи, що повільно горять, виграшну комбінацію для подолання стресу.

Цей універсальний бобовий також містить фолієву кислоту, вітамін B, який допомагає регулювати настрій.

Яйця, горіхи та індичка

Усі ці інгредієнти також забезпечують триптофановий ефект, який важливий для вироблення серотоніну: ключового фактора гарного настрою.

Ромашковий чай

Ромашка діє як легкий заспокійливий засіб, вона може послабити м’язову напругу та приборкати тривогу або дратівливість. Ромашка є однією з найбільш часто використовуваних і найвідоміших лікарських рослин у світі. Не містить кофеїну, тож можете випити заспокійливу чашку перед тим, як лягати спати.

Вівсянка

Тепла миска вівсяної каші має багато переваг для здоров’я. Він забезпечує солідну дозу триптофану, допомагаючи організму виробляти серотонін.

Овес також містить магній; люди, які страждають від дефіциту цього важливого мінералу, можуть частіше страждати від депресії та тривоги. Магній має великий вплив на наш рівень стресу та сон, допомагаючи регулювати певний нейромедіатор, який заспокоює розум.

Темний шоколад

Чорний шоколад містить поліфеноли, які є чудовими антиоксидантами, які покращують роботу мозку та настрій. Чим темніший шоколад, тим менше в ньому доданого цукру інгредієнта, який, на жаль, як виявилося, впливає на настрій і регуляцію стресу більш негативно, ніж ви могли подумати.

Якщо не харчуватися нормально довгий час, то організм починає виснажуватися, з’являється слабкість і сонливість. А стрес, відсутність відпочинку та зниження рухової активності призводять до втрати апетиту.

Часто на тлі стресу частішає стілець. Під час гострого стресу організм спрямовує свої сили на виживання, і система травлення до списку “найважливіших” в цей момент не входить. Тому розлади кишківника, загострення хронічних захворювань шлунку тепер зустрічаються досить часто. Саме тому, важливо по можливості захищати систему травлення їжею та водою.