fbpx

Вітамін D потрібен не тільки для імунітету

Головна Сторінка » Вітамін D потрібен не тільки для імунітету

Згідно з доповіддю від Gizmodo, науковці з’ясували, що люди, які приймали вітамін D, мали менші шанси скоїти самогубство. Вчені проаналізували дані про велику кількість населення у США і встановили, що ті, хто приймав додатковий вітамін D, були менш схильні до скоєння самогубства, ніж ті, хто цього не робив. Проте дослідження має свої обмеження і може вказувати лише на кореляцію, а не на причинно-наслідковий зв’язок.
“Як відносно безпечні, легкодоступні й недорогі засоби, добавки тощо додавання вітаміну D може бути перспективним, якщо воно буде підтверджено клінічними випробуваннями для запобігання спробам самогубства та самоушкодження”, заявляють дослідники.
Дослідження показують, що вітамін D відіграє важливу роль у підтримці нормального стану кісток та відновленні м’язової тканини, а також може впливати на імунну систему, серцево-судинну систему.
Отримати достатню кількість вітаміну D можна не тільки від сонця, але й з деяких продуктів, таких як жирна риба, жовтки яєць та збагачені вітаміном D продукти. Що стосується дії УФ-випромінювання, то важливо дотримуватися рекомендацій щодо захисту від сонця та не перебувати на прямому сонці впродовж тривалого часу, щоб запобігти ризику ураження від УФ-променів.
Якщо у вас є сумніви щодо вашого рівня вітаміну D, варто звернутися до лікаря або дієтолога, щоб скласти план харчування та, можливо, розглянути додаткове приймання добавок вітаміну D. Однак не слід забувати, що додаткові дози вітаміну D можуть бути шкідливими, тому варто дотримуватися рекомендацій щодо дозування.
Найчастіше, більше половини населення країни може не отримувати достатньої кількості вітаміну D. Він синтезується в шкірі під час дії полуденного сонячного світла, але людям із більш темною пігментацією, ймовірно, потрібна інтенсивніша дія УФ-випромінювання, щоб їхній організм виробляв достатню кількість вітаміну. Це компроміс між захистом меланіну від шкідливого впливу УФ-променів і необхідністю деякого впливу УФ-випромінювання.
Дефіцит вітаміну D пов’язаний з багатьма проблемами зі здоров’ям, включаючи біль, слабкість кісток і м’язів. Попередні дослідження також показали зв’язок між рівнем вітаміну D і депресією та іншими проблемами психічного здоров’я. Однак попередні дослідження можливої кореляції дали неоднозначні результати.
Додаткові дослідження з’ясують, чи вірний зв’язок, виявлений у цьому дослідженні. Але людям слід бути обережними, вживаючи велику кількість вітаміну D. Високий вміст вітаміну D може призвести до захворювань нирок і пошкодження. Організм може засвоїти лише певну кількість вітаміну D, перш ніж надлишок вітаміну D потрапить в наші органи.

Generated by Feedzy