Із липня 2023 року в Україні зміниться система оподаткування.
Уряд планує повернути податки, які були до початку повномасштабної війни. Про це в ефірі національного телемарафону розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Gazeta.ua.
Нині, за його словами, щомісяця держава в середньому збирає близько 80 млрд грн податків. У той же час на війну витрачається близько 130 млрд грн. Різницю покривають за рахунок облігацій та запозичень. Водночас кошти, надані міжнародними партнерами, Україна не може використовувати на воєнні цілі. Тому гроші потрібно шукати всередині країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи друкуватиме Україна гроші: в НБУ розповіли про плани на рік
Гетманцев розповів, що з липня планують скасувати пільговий режим оподаткування у 2%, запроваджений навесні минулого року. Окрім того, передбачається відновити документальні перевірки та відповідальності за невиконання податкових зобов’язань.
“Ми вважаємо, що податок у 2% відіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його треба відміняти з 1 липня. Крім того, це відновлення документальних перевірок та відновлення відповідальності за невиконання податкових обов’язків на тих територіях, де не ведуться воєнні дії. Цим податкова система і приводиться до тих правил, які існували в мирний час, до початку активної фази війни”, ‒ наголосив Гетманцев.
Державний борг України протягом 2022 року зріс на $13 млрд. Станом на березень 2023 року він становить $111 млрд. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, повернення довоєнної системи оподаткування дозволить залучити до державного бюджету 8 млрд грн.