Волонтери розробляють нову ракету: фото і відео

Головна Сторінка » Волонтери розробляють нову ракету: фото і відео

Українські інженери з волонтерського конструкторського бюро PARS за участі волонтерів із громадської організації “Відсіч” займаються розробкою бойової ракети “Трембіта”.

Її дальність ураження складає 140 км, пише “Мілітарний”. Волонтери хочуть розгорнути по всій Україні виробництво окремих деталей та вузлів ракети в умовах гаражних майстерень.

“Планується створити малу крилату ракету з пульсуючим повітряно-реактивним двигуном для ураження об’єктів, а також для виснаження засобів протиповітряної оборони противника. Наша ракета незрівнянно дешевша за постріли зенітних ракетних комплексів ворога. За планами, залповий запуск від 20 таких ракет дозволить долати протиповітряну оборону противника та уражати цілі на достатній глибині”, розповідають розробники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протитанковий ракетний комплекс “Стугна” показали у дії

Двигун ракети не має жодної рухомої деталі. Він простий у виготовлені та працює на бензині. Пуск здійснюватиметься з пневмокатапульти. Бойова частина може мати термобаричний заряд та комбінований заряд уламково-фугасної дії у 20 кг.

Заявлені характеристики ракети “Трембіта”:

Споряджена вага 100 кг;

Вага бойової частини 20 кг;

Дальність ураження понад 140 км;

Швидкість понад 400 км/год;

Максимальна висота польоту 2 тис. м;

Мінімальна висота польоту 30 м;

Двигун 30 л.

За останні кілька років Україна прогресувала у виробництві власного озброєння. Її аналогами цікавляться і в інших країнах світу.

Після 24 лютого захисники використовують для боротьби з російськими окупантами усі можливі види зброї. Зокрема, вагомий внесок у майбутню премогу вносять і вітзизняні зразки.

Заводи виготовляють нову зброю, а також модернізують вживану техніку. У рамках державного оборонного замовлення майже 60% сучасного українського озброєння створюють приватні підприємства.

На початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ майже не мали в розпорядженні сучасних Himars, Javelin, NLAW, Bayraktar. Однак українські “Стугни”, “Нептуни”, “Вільхи”, “Буревії” та інші добряче дали “по зубах” загарбникам.