Вони не лише кацапи і москалі – як в давнину називали росіян

Головна Сторінка » Вони не лише кацапи і москалі – як в давнину називали росіян

Кислобздій – таким було застаріле прізвисько росіян. Це слово вживалося серед українців у просторіччі. Застосовувалося у презирливому контексті.

Складається із двох частин. Значення “кислий” – натяк на щі – російську національну страву з посіченої квашеної капусти. “Бздіти” – випускати гази, пишуть у спільноті Facebook “Українська мова для всіх”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: А я тещу не продам, зроблю з тещі барабан – як українці жартували про родинні стосунки

За свідченнями учасників спільноти, кислобздіями називали росіян на на Донеччині. В селі Віта-Литовська під Києвом було таке прізвище.

Східні області України, які Росія вважає російськомовними, ніколи не були такими. Свого часу Українська Центральна Рада включила їх до складу України саме на тій підставі, що переважна більшість населяли її людей говорили по-українськи і були українцями.

Коментуючи заяву члена Ради федерації Росії з міжнародних справ Ігоря Морозова про те, що України як такої ніколи не існувало, що Крим ніколи не був у складі України і про те, що “ми дали вам вісім областей”, історик сказав: “Що стосується областей , які вважаються російськомовними, то, перш за все, вони не російськомовні. Там велика частина населення все-таки україномовні і за етнічним складом – українці”, – розповідає головний науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.