Вони реально все знали – Буданов зробив заяву про теракт під Москвою

Головна Сторінка » Вони реально все знали – Буданов зробив заяву про теракт під Москвою

Росія знала про підготовку теракту в торговому центрі “Крокус Сіті Хол” під Москвою щонайменше за місяць.

Але попри це Кремль вирішив допустити розстріл своїх громадян. Про це на Третьому міжнародному форумі зі стратегічних комунікацій заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.

“Як мінімум, 15 лютого 2024 року РФ знала про підготовку. Я вам більше скажу, ця інформація пройшла через розвідуправління угруповання в Сирії. От звідти вона пішла на Москву. І нехай не розповідають казки, що це дивним чином все матеріалізувалось нізвідки”, – сказав Буданов.

Він уточнив, що росіяни знали, звідки прийдуть бойові групи, через які країни вони переміщалися до Росії.

За словами Буданова, є кілька версій, чому Кремль допустив теракт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти проаналізували риторику Путіна та його оточення в питанні “причетності” України до теракту в “Крокусі”

“Перше – це, як у них прийнято, боротьба “веж”, щоб зараз зняти кілька чиновників. Інший варіант – вони насправді недооцінили масштаби того, що станеться. Думали, що це буде більш локально, і хотіли звинуватити в усьому Україну”, – вважає начальник ГУР.

Він нагадав, що російська влада вже тричі встигла змінити версію того, що сталося під Москвою, у спробах звинуватити в усьому Україну. Зокрема, з’явилася версія глави ФСБ РФ Олександра Бортнікова, котрий звинуватив самого Буданова.

“Це нісенітниця. До речі, якщо ми торкнулися цього болючого питання, хоч це і ворог, але я не схвалюю в принципі терористичні акти проти цивільних людей”, – додав він.

Як підкреслив Буданов, Росія власноруч посіяла хаос, сподіваючись, що вона зможе його контролювати.

“Є такий стійкий вираз, навіть істина. Вона серед спеціальних служб завжди працює: всі намагаються створити контрольований хаос. Цілком усі більш-менш серйозні організації пробували в різний час це робити. І аксіома в тому, що жодна з них не змогла його зробити контрольованим. Те саме сталося і тут”, – зазначив він.

22 березня у місті Красногорськ Московської області у концертному залі “Крокус Сіті Хол” перед концертом гурту “Пикник” сталася стрілянина.

Російські ЗМІ повідомили, що у партер увірвалося особи у камуфляжі і відкрили стрілянину з автоматичної зброї. Нападники кинули гранату або запальну шашку, унаслідок чого почалася пожежа. Внаслідок теракту загинули щонайменше 140 осіб.