Ворог посилив наступ на Луганщині, але сповільнився під Вугледаром: свіжі карти боїв

Головна Сторінка » Ворог посилив наступ на Луганщині, але сповільнився під Вугледаром: свіжі карти боїв

На Донбасі росіяни посилюють тиск на лінії фронту в Луганській області.

Водночас на Донеччині навпаки зменшують темпи наступу в районі Вугледара, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Ситуація на сході Харківської та заході Луганської областей залишається напруженною.

Російські війська посилюють наступ на Сватівському, Кремінському та Білогорівському напрямках і протягом останніх кількох тижнів намагаються застосувати в боях бронетехніку.

Російські війська здійснили обмежені наземні атаки на північний захід від Сватового 26 і 27 лютого. Безуспішні наступальні операції РФ фіксували поблизу Масютівки в 52 км на північний захід від Сватового, Новоселівського, що в 16 км на північний захід від Сватового, та Стельмахівки.

26 і 27 лютого російські війська продовжували наземні атаки й поблизу Кремінної. Геолокаційні кадри свідчать про те, що російська армія, ймовірно, відкинула українські сили на захід від Р-66 поблизу Піщаного та Червонопопівки в 5-6 км на північний захід від Кремінної.

Українські війська відбили російські наземні атаки на Білогорівському, Зарічному, Ямполівському, Терниському та Макіївському напрямках.

Пов’язаний із Кремлем так званий військовий блогер стверджував, що російські війська вздовж лінії Сватове Кремінна Білогорівка Лисичанськ застосували новий підхід до поступового просування. Він узгоджується з повідомленнями про новий російський елемент маневру, який може просуватися лише зі швидкістю пішої піхоти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Південний фронт: військові розповіли про останні події

Бої на Донбасі не стихають. 26 і 27 лютого російські війська продовжували наземні атаки навколо Бахмута. Війська РФ безуспішно атакували сам Бахмут. Били на північ від Бахмута поблизу Васюківки (13 км на північ), Залізнянського (8 км на північ), Дубово-Василівки (6 км на північний захід), Оріхово-Василівки (10 км на північний захід), Берхівки (4 км на північний захід), Ягідного (1 км на північний захід), Богданівки (8 км на північний захід).

Атакували також на захід від Бахмута біля Іванівського в 5 км на захід і на південний захід від Бахмута біля Ступочок і Північного.

26 лютого російські війська здійснили 32 наземних удари в районі Бахмута та 14 у межах міста. Російські джерела широко стверджували, що група бойовиків “Вагнер” досягла успіхів на північ від Бахмута 26 і 27 лютого. Кілька російських “воєнкорів” стверджували, що”вагнерівці” взяли під контроль Ягідне, просунулась на південь від Берхівського водосховища та на захід аж до Богданівки.

Група “Вагнер” начебто продовжувала штурм Іванівського 26 і 27 лютого. Ігор Гіркін 27 лютого зазначив, що нинішні російські напади на Бахмут є марними і виснажать російські війська, не займаючи стратегічно важливу територію.

Водночас російські війська продовжували наземні атаки в районі міст Авдіївки та Донецька. Здійснили невдалі атаки на північ від Донецька в районах Авдіївки, Північного та Кам’янки, на північно-західній околиці Донецька поблизу Водяного, Невельського, Красногорівки та на південно-західній околиці міста біля Мар’їнки.

Ворог розширює свою зону контролю на північний схід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, але це просування обмежене трасою H-20 Донецьк Костянтинівка, яку російські сили ще не перетнули.

26 і 27 лютого російські війська продовжували наземні атаки на заході Донецької області. 27 лютого росіяни провели безуспішні наступальні дії в районі Вугледара в 30 км на південний захід від Донецька.

Геолокаційні кадри, опубліковані 25 і 26 лютого, свідчать, що окупанти досягли незначного прогресу безпосередньо на південь від Вугледара. Вугледарський напрямок став зоною відповідальності підрозділів сухопутних військ і морської піхоти РФ. Для російських військ важливо захищатися від українських контратак у цьому районі, оскільки Україна хоче перерізати шляхи постачання Росії до окупованого Криму.

Водночас темп російських операцій у районі Вугледара загалом знизився за останні чотири дні через погану погоду. 27 лютого російські війська здійснили лише 17 наземних атак поблизу міста.

Російська федерація основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Минулої доби наші воїни відбили понад 60 атак противника на зазначених напрямках.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках формування наступальних угруповань ворога не виявлено.