Французький аеронавт Жан Бланшар разом з американцем Джоном Джефріссом 7 січня 1785-го першими перетнули Ла-Манш на повітряній кулі. Переліт з Англії до Франції тривав 2,5 год.
Польоти людини на повітряній кулі стали реальністю на початку 1780-х, коли французькі брати Жозеф і Етьєн Монгольф’є успішно розробили такий засіб для польотів. Повітряні кулі наповнювали газом, легшим за повітря, наприклад гелієм чи воднем.
Перші досягнення в повітроплаванні зробили француз Жан Бланшар і американець Джон Джеффріс. Американець зацікавився можливістю вивчення властивостей атмосфери і вітрів на різних висотах за допомогою повітряних куль. Свій перший успішний політ Жан Бланшар здійснив на повітряній кулі 2 березня 1784 в Парижі, на заповненій воднем повітряній кулі на Марсовому полі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людина вперше перетнула океан на повітряній кулі
Під час польоту через Ла-Манш оснастив кулі вимірювальними приладами:термометром, барометром, гігрометром.
У XVIII-XIX ст повітряні кулі використовували більше для військового спостереження та наукових досліджень, ніж для транспорту чи спорту. Як спосіб пересування по повітрю повітряна куля був витіснена самохідним дирижаблем в кінці XIX ст.
Ранні польоти повітряних куль справили величезний вплив на тогочасну моду, форми і зображення в стилі au ballon широко використовувалися, від кераміки до головних уборів.
17 серпня 1978-го повітряна куля завершила перший політ над Атлантичним океаном, коли сіла на ячмінне поле недалеко від Парижа. 137 год знадобилося йому, щоб прилетіти з штату Мен, США. Заповненою гелієм куля пілотували Бен Абруццо, Максі Андерсон і Ларрі Ньюман. Вони пролетіли 5200 км за шість днів.