“Вперше у світі саме в Чорному морі почав діяти флот морських дронів – український флот” – Зеленський

Головна Сторінка » “Вперше у світі саме в Чорному морі почав діяти флот морських дронів – український флот” – Зеленський

У четвер, 16 листопада, президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту Парламентської асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.

До складу ПАЧЕС належить 13 країн: Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Північна Македонія, РФ, Румунія, Сербія, Туреччина та Україна. Про це глава держави повідомив у Telegram.

“Ми змогли показати, що співпраця між народами Чорноморського регіону за підтримки партнерів здатна повернути стабільність світовому ринку продовольства. А отже, повернути захищеність нормального життя для десятків націй – від Марокко до Південно-Східної Азії”, – зазначив.

Зеленський наголосив, що Україна змогла забезпечити такий захист західній частині Чорного моря, який зараз дає змогу працювати нашим морським експортним коридорам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну прибув британський держсекретар Камерон та зустрівся із Зеленським

“Нової ваги зараз набуває і Дунайський регіон – теж критичний для глобальної безпеки”, – зазначив президент.

Президент також сказав, що Україна змогла перехопити у Росії ініціативу в Чорному морі й створити такі безпекові умови, які змушують агресора тікати зі східної частини акваторії та намагатися сховати військові кораблі.

“Вперше у світі саме в Чорному морі почав діяти флот морських дронів – український флот”, – нагадав Зеленський у зверненні.

Президент додав, що Росія не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу.

“Тож зараз як ніколи раніше очевидно, що наша співпраця в нашому регіоні Чорного моря має лише збільшуватися. І я вдячний усім, хто додає спільних результатів”, – підкреслив Зеленський.

Україна не може дозволити собі “заморожений конфлікт” з патовою ситуацією, тому повинна його закінчити.

Закінчення війни може бути різним, але воно потрібне. Про це на зустрічі з африканськими журналістами у середу в Києві заявив президент Володимир Зеленський.

Зеленський пояснив, що під закінченням війни розуміє ситуацію, коли Росія почне поважати територіальну цілісність і статут ООН та виведе війська з території України.