fbpx

Вступ до НАТО: Столтенберг закликав не боятися роздратування Росії

Головна Сторінка » Вступ до НАТО: Столтенберг закликав не боятися роздратування Росії

Країни НАТО мають посилити співпрацю із країнами-аспірантами, які хочуть приєднатися до Північноатлантичного альянсу, зокрема з Україною і Грузією.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу в університеті Вашингтону 5 жовтня, пише Укрінформ.

“Мій меседж до країн-членів НАТО в тому, що ми мусимо посилити підтримку, зробити більше для країн-аспірантів. І ми говорили про це вчора (4 жовтня. – Gazeta.ua) із Джо Байденом (президентом США. – Gazeta.ua)”, – сказав Столтенберг.

Навчанням і допомогою в імплементації реформ, боротьбі з корупцією та зміцненні оборонних інституцій Альянс має посилити підтримку, додав генсек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стартували масштабні навчання з НАТО: фото

Він розкритикував позицію поодиноких Західних політиків, що вступ України й Грузії в НАТО роздратує РФ. На його думку, підбурення чинить саме російська сторона, коли акцентує на цьому.

“Я чую окремі голоси на Заході, що ми маємо бути обережними (із розширенням НАТО. – Gazeta.ua), оскільки це провокує Росію. Але вони в такий спосіб стверджують, що менші країни не мають права обирати власну політику, що порушує їхній суверенітет. Ідея про те, що Росію провокуватиме приєднання менших сусідів до НАТО, є абсолютно хибною”, – наголосив Столтенберг.

Він нагадав досвід Норвегії. Попри те, що СРСР і особисто Йосип Сталін виступали проти вступу Норвегії в НАТО, країна все ж скористалася цим правом і 1949 року стала членом Альянсу.

“Ми приєдналися. Напевно, провокували певним чином (Москву. – Gazeta.ua), але зараз ми є частиною щасливої родини”, – зазначив Столтенберг.

Єнс Столтенберг запевнив, що Україна й Грузія стануть частиною Альянсу. Однак це “не питання завтрашнього дня”, повідомив генсек.