Втекли від війни в Сирії на Луганщину

Головна Сторінка » Втекли від війни в Сирії на Луганщину

В номінації “Кіномистецтво” на Шевченківську премію претендують драма “Стоп-Земля” 32-річної Катерини Горностай та документалістика “Цей дощ ніколи не скінчиться” Аліни Горлової, 29 років.

 ”Стоп-Земля” розповідає про замкнуту в собі 16-річну Машу, яка закохана в однокласника. Що ближче випуск зі школи, то важливіше їй зізнатися у почуттях, розповідає кінокритик Денис Буданов, 38 років. Красивий і затишний фільм про підлітків.

Стрічка отримала “Кришталевого ведмедя” Берлінського кінофестивалю, гранпрі Одеського та премію українських кінокритиків. Нагороди не аргумент, але стільки регалій від різних груп не виникають на порожньому місці. Кіно не новаторське, проте його можна й потрібно вважати етапним для національного виробництва. Талановита режисерка із чітким баченням, Горностай показала, як має виглядати звичайне хороше кіно. На тлі купи непотребу в нашому прокаті це рівень. А хочеться, щоб такі картини домінували.

“Цей дощ ніколи не скінчиться” про довгий шлях до своїх витоків та пошуків рідної землі. Головний герой 23-річний Андрій народився в Сирії в сім’ї курда та українки. Коли в їхній країні почався воєнний конфлікт, родина перебралася на Луганщину, де невдовзі теж спалахнула війна. Хлопець навчається і йде добровольцем до Червоного Хреста. Але його тягне до коріння, тому вирішує поїхати на батьківщину. Там хоче поховати батька. Фільм розпочав свою фестивальну ходу з призу в нідерландському Амстердамі та став найкращою вітчизняною документальною прем’єрою минулого року.

У категорії “Театральне мистецтво” представлені дві вистави. “Пер Гюнт” 31-річного Івана Уривського у столичному Театрі імені Івана Франка. Спектакль поставили за п’єсою норвежця Генріха Ібсена. “Погані дороги” 39-річної Тамари Трунової в Київському театрі на лівому березі за п’єсою Наталки Ворожбіт. Розповідає шість жіночих історій з Донбасу.

2 проєкти змагатимуться за Шевченківську премію в номінації “Музичне мистецтво”. Концерт “Ковчег-Україна” охоп­лює 10 століть української музики. Містить колядки, архаїчні пісні ритуального циклу, розспів Києво-Печерської лаври, ірмоси Почаївського Богогласника, твори Бортнянського, Лисенка, Скорика і Сильвестрова. Альбом “Мадригали” композитора Олега Шпудейка поєднує електронне відтворення давньої музики із живою імпровізацією.

В категорії “Візуальні мистецтва” також представлені два проєкти. Це виставка Микити Кадана “Камінь б’є камінь” та інсталяція Тіберія Сільваші “Крила”.