Втратите всі гроші: що заборонено робити у Пилипів день

Головна Сторінка » Втратите всі гроші: що заборонено робити у Пилипів день

11 жовтня віряни вшановують апостола від 70-ти Пилипа, а також Феофана Сповідника, єпископа Нікейського.

Феофан був родом з Єрусалима, з родини християн. Його і старшого брата Феодора віддали на навчання в лавру святого Сави, там вони прийняли чернечий постриг, а Феофан через кілька років став пресвітером лаври.

В ті часи в країні почалася іконоборча боротьба, і патріарх єрусалимський відправив Феофана і Феодора до Константинополя – на захист віри. Там брати потрапили в ув’язнення і провели в ньому 25 років, де їх мучили голодом і піддавали важким випробуванням. Феодор так і помер в ув’язненні, а Феофан дожив до закінчення іконоборчої боротьби, повернувся і став єпископом Нікейським. Після себе святитель залишив велику спадщину: близько 150 канонів.

Пилип був родом із Кесарії Палестинської. Він був одруженим чоловіком і мав чотирьох дочок. За благочестя святі апостоли поставили його дияконом у Єрусалимській церкві.

Коли в Самарії проповідував Христос, Пилип вирушив туди, Ісус зробив його одним із сімдесяти апостолів. Там Пилип став відомий як чудотворець – лікував від недуг, проганяв бісів, давав поради та проповідував. Язичницький волхв Симон, відомий також як чудотворець, одного разу побував на проповіді Пилипа і прийняв хрещення.

Апостол Пилип жив у Самарії деякий час, а потім вирушив до Єрусалима, де його зробили єпископом. Дожив святий до глибокої старості.

Прикмети

Листя падає тильним боком догори – наступного року буде багатий урожай;

кури нахнюпилися – похолодає;

вітер північний у цей день – зима буде холодна і сніжна.

У народному календарі 11 жовтня – свято Пилипова канитель. День так прозвали через те, що намагалися встигнути багато чого зробити до того, як зіпсується погода і розвезе дороги, насамперед – змолоти зерно на млині.

Що не можна робити

лінуватися – неробство цього дня вважається великим гріхом, оскільки святий Пилип був великим трудівником;

залишати безлад у домі – наступного року в бруді всі гроші втратиш;

користуватися гострими предметами – можна поранитися;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різдвяний піст-2024: коли розпочинається і що варто пам’ятати про особливий період року

переїдати – можна “з’їсти” достаток і благополуччя.

Також цього дня не варто відкладати заплановані справи – пізніше їх буде важко або не вдасться зробити.

Що можна робити

Святому Феофану моляться про здоров’я фізичне і душевне, просять захисту від злих сил. До апостола Пилипа звертаються в складних ситуаціях.

Цього дня слід добре попрацювати, зробити прибирання в будинку – якщо не генеральне, то хоча б поверхневе. Також потрібно постаратися до зими облаштувати свій побут і побут своїх близьких.

8 листопада за новим церковним календарем українці відзначають Михайлів день. Раніше його святкували 21 листопада.

В церковному календарі свято має назву Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Воно присвячене архангелу Михаїлу, який є архистратигом, тобто главою небесних сил. Оскільки це свято припадає на той час, коли селяни вже не працювали на городі, то можна було відпочити. Традиційно в цей день ходять у гості і пригощаються різноманітним частуванням.