В Англії ввели податок на вікна 31 грудня 1695-го. Проіснував майже півтори століття.
Збір діяв у королівствах Англії і Шотландії протягом XVII і XVIII століть. Так влада хотіла наповнити скарбницю. Фінансували численні військові кампанії. За кожний будинок англійці мали платити 2 шилінги в рік, та 4 якщо у ньому більше 10 вікон.
Бідніші закладали віконні отвори цеглою, заможніші не бажаючи псувати зовнішній вигляд своїх будинків, відсутні вікна на них домальовували. У містах будували навіть квартали де вікон не було в жодному будинку. Застояне повітря спричиняло численні хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінки закидали чиновника чорним перцем
Засудив податок навіть письменник Чарльз Діккенс. Заявив, що бідняки втратили те, що даровано їм природою сонце і свіже повітря. Видатки на медицину виявилися більшими, ніж прибуток від податку. Податок відмінили 1851-го.
Це не єдиний дивний податок у Британії. 1784-го англійців зобов’язали платити податок на цеглу: сума залежала від кількості цеглин, з яких побудований будинок. Запровадили цей закон тому, що в казні не вистачало грошей на продовження військової компанії в американських колоніях.
У Лондоні 2 грудня 1816-го робітники почали масово нищити машини та верстати на фабриках. Називали себе “луддитами” на честь англійського підмайстра Неда Лудда, який розтрощив свій верстат.
Наприкінці XVIII століття почалася промислова революція та впровадження машин на фабриках у Великій Британії. Робітників на фабриках почали масово звільняти, їхню працю замінили автоматичною. Вони почали протестувати. Назва “луддизм” походить від імені підмайстра Неда Лудда, який зруйнував свій верстат першим.