Вибір сомельє: провели порівняльну дегустацію українських та імпортних вин масмаркет сегменту

Головна Сторінка » Вибір сомельє: провели порівняльну дегустацію українських та імпортних вин масмаркет сегменту

За 3 роки з дати скасування мита на ввезення для імпорту частка полиці вин українського походження скоротилася на 26-30%, і тенденція зберігається. ЄС надає великі дотації та субсидії для своїх виробників і вкладає мільйони євро в іміджеву складову країн-винних виробників. Через це в Україні спостерігається скорочення попиту на українське вино й зменшення виробництва. Про це йдеться в матеріалі видання “Фокус”.

Видання вирішило розібратись, як покращити ситуацію для українського вина, та порівняти вітчизняні зразки з імпортними. Для цього зробили закупку в мережевих продуктових магазинах зразків у ціновому сегменті 90-150 грн та влаштували дегустацію “наосліп”. У порівнянні вин допомагали професіонали винного ринку кращі сомельє України різних років на чолі з керівником Асоціації сомельє України Іваном Бачуріним.

“Мета дегустації визначити кращі вина в заданій ціновій категорії. Учасниками дегустації були кращі сомельє України 2007, 2009 та 2016 років. Продегустували по п’ять зразків білих сухих та білих напівсолодких вин і визначили найдостойніші зразки, що є на ринку України”, – розповів Бачурін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вино з чипсами: сомельє сказав, які смаки можна поєднувати

Щоб уникнути упередженості, експертів попросили в режимі “сліпої” дегустації оцінювати саме смакові властивості вин, а не етикетки, марки, країни-походження чи інші другорядні фактори.

Вина на кожен день мають бути якісні й доступні, вважає керівник Асоціації сомельє України. Зазначає, що якість це баланс між ароматом, смаком і післясмаком. На його думку, мінімальна ціна вина на кожен день повинна бути від 90 грн.

“Занадто низька це привід задуматись. Низький цінник це питання до якості сировини та смакових властивостей вина”, – зазначив Бачурін.

На дегустації були представлені десять вин від різних виробників з усього світу.

“У категорії “білі напівсолодкі вина” одноосібним лідером виявились вино Shateau Baron від ТМ Villa UA. Вино світло-солом’яного, майже прозорого кольору, зустрічає нас квітковим ароматом з відтінками мускату, груші та айви. Смак неймовірно свіжий, приємна солодкість врівноважується дуже ніжною кислинкою. Кісточкові плоди довершують палітру фруктових смаків. Це вино смакуватиме з різноманітними паштетами, пікантними сирами та не надто солодкими десертами”, – розповів Юрій Глушко, кращий сомельє України 2007 р.

“Для себе я визначив саме п’ятий зразок це було ТМ Villa UA CHARDONNAY, Біле сухе, Україна. Це вино вразило мене своєю чистою ароматикою, воно має відтінки квітів, цукатів, збалансований смак, дуже довгий післясмак. Смакуватиме до м’ясних закусок, салатів, можливо, до рибних закусок”, – поділився враженнями В’ячеслав Назарчук, кращий сомельє України 2016 р.

Сухе CHARDONNAY та напівсолодке Shateau Baron від Villa UA є найпопулярнішими білими винами з асортименту марки. Тож з оцінкою професіоналів погоджуються й споживачі, голосуючи власною гривнею.

Настав час переосмислити свій вибір і переконатися, що українське вино не просто конкурує, а й перевершує свої зарубіжні аналоги, зазначає видання. Українське виноробство має тривалу історію та розвивається завдяки людям, які люблять свою справу. Саме вони й створили понад 10 років тому вина, якими смакує вся Україна вина Villa UA.

Високі стандарти виробництва та власний фірмовий стиль роблять цей продукт особливо смаковитим та популярним серед споживачів.

“Зараз дуже важливо проявляти споживчий патріотизм обирати саме українські вина. Україна має все для того, щоб виробляти якісні вина, які можуть конкурувати на світовому ринку”, – підсумував керівник Асоціації сомельє України.

Villa UA. Завжди твоя найсмачніша

Міністерство економіки України пропонує збільшити мінімальні ціни на алкоголь.

Відомство пропонує підвищити роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби на 13%; віскі, ром та джин на 25%; коньяк (бренді) на 11-12%. Про це йдеться в проекті постанови, яка розміщена на сайті відомства для обговорення.

Натомість звичайні (неігристі) вина можуть здорожчати на 62%, сидр і перрі, вермути та інші зброджені напої з міцністю до 22% на 61-71%, вина ігристі та газовані винні напої на 28%.