fbpx

Вибори у прифронтових зонах Донбасу не відбудуться – ЦВК

Головна Сторінка » Вибори у прифронтових зонах Донбасу не відбудуться – ЦВК

Місцеві виборів в окремих територіальних громадах Донбасу не відбудуться 27 березня 2022 року. Донецька та Луганська обласні держадміністрації повідомили про неможливість їх підготовки та проведення

Про це повідомляє ЦВК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЦВК хоче оцінити можливість виборів на Донбасі

“У відповідь на звернення Комісії від Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій обласних військово-цивільних адміністрацій надійшли листи з чіткими та однозначними висновками, у яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей”, пояснює ЦВК.

У відповідях повідомляється про те, що “у зв’язку з продовженням здійснення Російською Федерацією збройної агресії проти України неможливо забезпечити стовідсоткову безпеку для громадян під час організації підготовки та проведення місцевих виборів 27 березня 2022 року”.

Окрім того, як зазначається у протоколі робочої наради з питання проведення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, “Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ на не підконтрольній українській владі території зафіксовано важке озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення, передбачених положеннями Мінських угод, яке за своїми характеристиками дозволяє легко уражати цілі на відстані 15-20 км від лінії зіткнення”.

Також, за інформацією обласних державних адміністрацій обласних військово-цивільних адміністрацій, “в умовах всеохоплюючого режиму припинення вогню незаконні збройні формування активно застосовують тактику дистанційного мінування, підпали сухостою поблизу позицій Збройних Сил України та населених пунктів”.

Таким чином, “обласні військово-цивільні адміністрації встановили неможливість забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози під час організації та проведення перших місцевих виборів 27 березня 2022 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей”.

До переліку таких громад належать 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського і Покровського районів Донецької області та 8 Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

9 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про основи державної політики перехідного періоду” (зареєстровано за №5844).

У Верховній Раді процес схвалення законопроєкту йде повним ходом.

Законопроєкт передбачає, що вибори на деокупованих територіях України можуть проводитися тільки в разі можливості забезпечення недопущення протиправного втручання у виборчий процес, зокрема з боку Російської Федерації.