Вибори у США 2024 – перемогу Трампа назвали найбільшою загроза для світу

Головна Сторінка » Вибори у США 2024 – перемогу Трампа назвали найбільшою загроза для світу

Ймовірна перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США у 2024 році запустить незворотні процеси у США та світі, від яких може постраждати Україна.

Він погрожує закінчити війну в Україні за один день і зруйнувати НАТО. А також може відмовитися від зобов’язання Америки розглядати напад на одну країну як напад на всі. Про це йдеться у статті The Economist.

Знаючи, що Америка залишить Європу, у Путіна буде стимул продовжувати війну проти України та прибирати до рук колишні радянські країни, такі як Молдова або країни Балтії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна ризикує втратити допомогу від США

На Близькому Сході Трамп, найімовірніше, беззастережно підтримуватиме Ізраїль. В Азії він може бути готовий піти на угоду з головою КНР Сі Цзіньпіном, щоб відмовитися від Тайваню, оскільки не розуміє, навіщо Америці вступати у війну з ядерною наддержавою заради крихітного острова.

Без американського тиску Ізраїль навряд чи зможе домогтися внутрішнього консенсусу щодо мирних переговорів із палестинцями. Розраховуючи, що Трамп не підтримає своїх союзників, Японія і Південна Корея можуть отримати ядерну зброю.

Стверджуючи, що Америка не несе жодної глобальної відповідальності за боротьбу зі зміною клімату, Трамп тим самим зводить нанівець зусилля з його уповільнення.

До того ж його оточують “яструби” з Китаю, які вважають, що конфронтація це єдиний спосіб зберегти американське панування. Опинившись між президентом, який укладає угоди, і його паліями війни, Китай може легко прорахуватися в питанні про Тайвань, що призведе до катастрофічних наслідків.

Всередині США Трамп вестиме війну з будь-яким інститутом, який стане на його шляху, включно із судами та Міністерством юстиції.

У перший термін його правління економіка країни процвітала, попри введені ним тарифи для Китаю. Його плани на другий термін будуть більш руйнівними. Він і його помічники розглядають можливість введення загальних 10%-х податків на імпорт, що більш ніж утричі перевищує нинішній рівень.

Це призведе до зростання цін для американців. Журнал зазначає, що Америка має дефіцит бюджету в таких масштабах, які спостерігалися тільки під час війни, і вартість обслуговування боргів вища. Зниження податків сприятиме інфляції, а не зростанню.

Другий термін Трампа стане переломним у тому сенсі, в якому не став таким перший. Перемога підтвердила б його найбільш руйнівні уявлення про владу.

Його плани зустрінуть менший опір. А оскільки Америка проголосувала за нього, знаючи про найгірше, її моральний авторитет впаде.

Вибори вирішуватимуться десятками тисяч виборців усього в кількох штатах. У 2024 році від їхніх бюлетенів залежатиме доля світу, пише The Economist.

У березні колишній президент США та ймовірний кандидат у президенти від Республіканської партії Дональд Трамп пообіцяв своїм виборцям завершити війну в Україні за 24 години після свого обрання на другий президентський термін.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що за 24 хвилини готовий пояснити колишньому лідеру США Дональду Трампу, чому він не зможе зупинити війну за 24 години.