Хоча грудень здається “мертвим сезоном” у саду та на городі, це не зовсім так.
Адже саме цього місяця дачники та городники починають сіяти на розсаду культури, які повільно ростуть. Йдеться, зокрема, про квіти, у яких з моменту посіву до початку цвітіння проходить по п’ять і більше місяців, пише Gazeta.ua.
Через те, що день у грудні особливо короткий, при ранній посадці обов’язково такі рослини підсвічувати фітолампою.
До основних квіткових культур, які слід садити у грудні та січні, відносять, зокрема, бегонії, які постійно цвітуть. Їх можна посадити на розсаду вже в другій половині грудня. Тоді у травні вони порадують вас своїм яскравим цвітінням.
У грудні висаджують також гвоздики шабо (махровий різновид гвоздики садової). Від її посіву до цвітіння потрібно в середньому від п’яти до шести місяців. Після появи сходів для запобігання надмірного витягування, їх необхідно щодня досвічувати фітолампою. Розсада розвивається таких гвоздик розвивається досить повільно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які рослини обов’язково потрібно укрити на зиму та як це зробити: корисні поради
Із кінця грудня багато дачників починають сіяти на розсаду різні різновиди петуній. У результаті можна буде повною мірою насолодитися їх цвітінням вже на початку червня.
Ірландська троянда або еустома перші два місяці після посіву розвивається вкрай повільно. При цьому саме в цей період їй особливо важливе яскраве освітлення. До цвітіння рослина приступає тільки через п’ять місяців.
Можна у грудні посіяти також антирринум великий або левиний зів. У такому випадку квітучу розсаду можна буде отримати вже у травні. На 7-8 день після посіву з’являються дружні сходи, проте подальший їх розвиток не відрізняється високою швидкістю.
Вербена гібридна цінується за тривале цвітіння аж до настання заморозків. Її насіння на розсаду можна сіяти, починаючи з кінця грудня і в січні.
А пеларгонію дачники іноді сіють ще в листопаді. При її ранньому посіві досвічування обов’язкове.
Якщо хочете, щоб примула зацвіла у червні, насіння на розсаду бажано посіяти вже в кінці грудня – на початку січня.
Якщо рано посіяти геленіум осінній, то він зможе зацвісти у серпні. Висаджувати розсаду на постійне місце можна у травні.
Для отримання квітучої лобелії ерінус вже до початку літа, насіння на розсаду слід сіяти ще в грудні. Її сіянці сходять погано і розвиваються вкрай повільно.
Мікрозелень, тобто злакові, трави й овочі, які збирають одразу після пророщування, легко вирощувати вдома.
Уже за один-три тижні можна збирати врожай на підвіконні й додавати в салати, супи й смузі. Мікрозелень вельми корисна для здоров’я, повідомляє Gazeta.ua. Вирощувати мікрозелень можна весь рік.