Вибоїстий шлях України став ще більш тернистим

Головна Сторінка » Вибоїстий шлях України став ще більш тернистим

Думки на сайті CNN кавалера Французького Почесного легіону, автор книги “Червона лінія на піску: дипломатія, стратегія та історія воєн” Девіда Андельмана

Величезний запас доброї волі, накопичений демократичними силами щодо України та її мужнього та абсолютно неортодоксального президента, можливо, вичерпується.

Це найбільш очевидна та реальна загроза безпеці Європи та всього західного альянсу. Це, безперечно, також палка надія, ґрунтуючись на якій Володимир Путін продовжує свою бійню, і причина, через яку він поставив усе своє президентство на те, що колись здавалося безпрограшним варіантом, а натомість перетворюється на болото зибучих пісків та насильства з важким виходом із ситуації.

Америка та її союзники за жодних обставин не повинні допустити цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Маємо нову потенційну загрозу через Північну Корею” Олександр Мусієнко

Небезпеки для України ще серйозніші, ніж просто балачки жменьки правих республіканців у Конгресі щодо допомоги Україні – тих, хто готовий кинути під колеса паровоза цілу націю через свої надмірні амбіції і недовіру до демократів.

На досі єдиному західному фронті з’являються тріщини, які можуть викликати у Путіна лише тремтіння радості. Найгірше, що принаймні частково в цьому винна сама Україна.

Повільний темп контрнаступу, потреби в дедалі більш досконалій зброї, що швидко зростають, побоювання втягнути все НАТО у війну – все це зійшлося в тому, що може стати ідеальним штормом для України

Повільний темп контрнаступу, швидко зростаючі потреби у все більш досконалих озброєннях, побоювання втягнути все НАТО в розширений конфлікт і безліч нагальніших проблем – все це останніми днями склалося в те, що може стати ідеальним штормом для України.

Але спочатку відбувається раптове зближення тем зерна, продуктів харчування та політики. Путін цілком справедливо оцінив ставки та можливості, коли вперше розпочав безсердечну блокаду українського зерна. Це зерно допомагає нагодувати Європу, та великі території Африки. Тепер воно потрапило під загрозу спустошливого голоду.

Але Україну це не зупинило. Вона знайшла інші шляхи збуту врожаю, крім чорноморських портів, які блокує Росія. Однак ці нові торговельні шляхи проходили через сусідні з Україною Польщу та Словаччину, де політично впливові інтереси фермерів відчували загрозу з боку нових, дешевших джерел постачання через їх кордони. Навіть якщо більшість зерна призначалася для інших зарубіжних ринків.

У Польщі 15 жовтня відбудуться парламентські вибори, і влада усвідомила необхідність потурати 1,3 млн поляків, які називають себе фермерами

У Польщі 15 жовтня відбудуться парламентські вибори, і влада усвідомила необхідність потурати приблизно 1,3 млн поляків, які називають себе фермерами. Це потужний виборчий блок, який виник ще в епоху комунізму, коли мені вдалося помацати пульс польського народу, поїхавши на птахоферму в селі Бялобжеги, за 80 км на південь від Варшави. Тоді один фермер, з яким я говорив, був безстрашний у відразі до влади, яка, як він відчував, втратила інтерес до нього та його пріоритетів.

Перенесемося вперед, приблизно через чотири десятиліття, і польська влада цього місяця швидко відреагувала на проблеми сільських жителів. Вони поряд зі Словаччиною та Угорщиною кинули виклик ЄС та продовжили заборону на імпорт українського зерна.

Президент Володимир Зеленський, сам майстер гостроти політичного театру, не проти був завдати удару у відповідь, заявивши на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку минулого тижня, що “тривожно бачити, як деякі в Європі, деякі з наших друзів розігрують солідарність у політичному театрі, створюючи трилер із зерна”. Він висловив побоювання, що вони “допомагають підготувати ґрунт для московського актора”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Україна досягне своїх військових цілей” Пітер Дікінсон про візит Блінкена

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький одразу пригрозив зупинити експорт зброї до країни, яку колись щиро підтримував. Польща з того часу вирішила відмовитися від таких коментарів, пообіцявши, що вона, як і раніше, відправлятиме зброю, яку вже зобов’язалася надати.

Але в кулуарах Генасамблеї ООН президент Польщі Анджей Дуда порівняв Україну з “потопаючою людиною, яка чіпляється за все, що є”.

У сусідній Словаччині також відбудуться вибори у суботу, і схоже, що Роберт Фіцо, колишній прем’єр-міністр та лідер популістської партії Smer, яка проводила передвиборчу кампанію з проросійськими гаслами, є їхнім фаворитом. Під час передвиборчої кампанії минулого тижня в селі Бановці над Бебровою Фіцо заявив: “Ми мирна країна і не пошлемо жодного патрона Україні”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Китайці декілька разів натякали Путіну закінчувати війну. Побачили слабкість” – полковник

Україна лише дала своїм недоброзичливцям ще більше словесних аргументів, погрожуючи подати позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через їхнє ембарго на зерно.

Існує відчуття токсичного застою, через який низка чиновників в інших західних країнах турбуються, як довго вони зможуть продовжувати постачання Україні тими темпами, до яких вона звикла.

“Втома від України” поширюється повільно, але невблаганно. Минулого тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що його країна відправить нову партію озброєнь в Україну, але без крилатих ракет, які руйнують бункери, які терміново запросив Київ.

ЄС розглядає можливість створення гігантського фонду на 20 млрд євро для фінансування закупівель зброї для України. Але для цього потрібна згода всіх 27 країн, а це стає дедалі важчим завданням

Проблема в тому, що все відбувається у делікатний момент. ЄС розглядає можливість створення гігантського чотирирічного фонду на 20 млрд євро для фінансування закупівель зброї для України. Але для цього потрібна згода всіх 27 країн-членів, а це стає дедалі важчим завданням.

Угорщина продовжує суворо дотримуватись лінії Кремля і зберігає часто токсичне право вето на тлі правила одностайності при ухваленні всіх рішень у ЄС. А зараз, коли Росія розглядає потенційні угоди щодо зброї з Північною Кореєю, Україна потребує підтримки Заходу більше, ніж будь-коли.

Захід з нетерпінням і все більшим занепокоєнням чекав на якийсь значний прогрес у все ще повільному літньому наступі, перш ніж підуть осінні дощі та зимові снігопади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На концерті у Кобзона: скільки генералів втратила РФ за час війни

Зеленський, можливо, тепер стикається з іншими проблемами вдома. У лондонській Times цього тижня з’явилося драматичне повідомлення про зростання загроз дезертирства і навіть повстання з боку українських військ, які, очевидно, втомилися від корупції, що поширюється в їхніх лавах. Ця доповідь з’явилася якраз у той момент, коли Зеленський бореться зі звинуваченнями у корупції в армії та за її межами. На початку цього місяця він звільнив міністра оборони, а минулого тижня шість його заступників.

Що можуть зробити США та Захід? Відповідь проста твердо стояти на боці України. Це може бути непросто, особливо з огляду на опитування, які показують, що більше половини виборців виступають проти збільшення допомоги Україні. На щастя, є ще лідери, які продовжать виконувати свою роботу.

“Американська підтримка України не благодійність. Це інвестиції у наші власні прямі інтереси. Деградація військової могутності Росії допомагає стримувати нашого головного стратегічного супротивника Китай”, заявив у четвер лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Китай, схоже, все ще уникає занадто тісної прив’язки себе до Росії, яка відповідає йому політично, але має все меншу військову міць, що потенційно може негативно позначитися на його власному іміджі та можливостях.

Коли крайні праві США намагаються у Конгресі заблокувати допомогу Україні, вони виконують роботу Путіна

“Коли крайні праві США намагаються у Конгресі заблокувати допомогу Україні, вони виконують роботу Путіна. Як такі, вони є помічниками Путіна”, – написав цього тижня Роберт Ротберг, директор-засновник програми внутрішньодержавних конфліктів Гарвардської школи Кеннеді.

Те саме можна сказати і про коло лідерів в інших країнах. Всім сторонам, як ніколи раніше, необхідно діяти як союзники та продовжувати співати з одного пісенника.

Переклад Gazeta.ua