Виявили древній малюнок віслюка

Головна Сторінка » Виявили древній малюнок віслюка

Зображення дикого віслюка знайшли під час розкопок у Караган-Тепе у Туреччині.

Ця знахідка датується епохою неоліту, пише Arkeonews.

Регіон відомий своїми численними пам’ятками з Т-подібними стовпами. Під час розкопок 2024 року в Карахан-Тепе виявлено вже понад 250 таких стовпів. Зображення віслюка знайшли на камені, який був частиною підлоги споруди.

Керівник розкопок доктор Некмі Карул розповів, що одна з будівель, в якій зараз тривають розкопки, має заглиблену підлогу з тиньковим дахом над короткими кам’яними стінами.

Підлога, вимощена великими плоскими каменями, включала точильні камені. На одному з них виявили малюнок. Карул каже, що знахідка дає інформацію про взаємовідносини між людиною і навколишнім середовищем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли давньоримський фонтан

“Тварин, зображених на малюнках цієї епохи, можна розділити на тих, що демонструють їхню страхітливу природу, які зазвичай зображені на обелісках, і тих, яких зазвичай вживали в їжу, таких як газелі та дикі віслюки. Нещодавно виявлена фігура дикого віслюка, схоже, була поміщена в основу з точильним камінням і вирізана в русі, що свідчить про художню майстерність тогочасних майстрів”, – сказав дослідник.

Розкопаним спорудам приблизно 11 тис. років. Точильні камені свідчать, що ці приміщення використовувалися для повсякденної діяльності. Зображення тварин поряд з цими інструментами вказує, що будівлі мали символічне значення.

Малюнок віслюка примітний динамічним зображенням. Воне може бути першим у своєму роді, знайденим у Караган-Тепе.

У провінції Мерсін на півдні Туреччини знайшли прикраси візантійського періоду.

Археологи розкопали 19 прикрас віком 1400 років. Вони належать до періоду Візантійсько-Сасанідської війни 602-628 років.