Вже цього тижні можуть перекрити транзит українського зерна через Польщу

Головна Сторінка » Вже цього тижні можуть перекрити транзит українського зерна через Польщу

Переговори між Україною та Польщею щодо запровадження ліцензій на торгівлю українськими товарами можуть завершити вже цього тижня.

У Варшаві сподіваються на припинення транзиту українського зерна вже 1 квітня, сказав в ефірі радіо “Люблін” міністр розвитку і технологій Польщі Кшиштоф Гетман.

“Переговори щодо системи ліцензування торгівлі товарами з України просунулися і можуть бути завершені цього тижня… Йдеться про доступ до ринку для таких продуктів, як, зокрема: зернові, ріпак, кукурудза, цукор, птиця, яйця, м’які фрукти та яблука”, – заявив він міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польські фермери не пропускають вантажівки на двох пунктах

Обмежити ввезення товарів з України вимагають фермери. Гетман каже, що їхні вимоги щодо “Зеленої угоди” виконано. Користуючись з надлишку пшениці та кукурудзи також планується дотація за продане зерно.

“Я також хотів би підкреслити, що щодо зерна, то ми сподіваємося адже ми про це говорили з українською стороною що навіть транзит, насамперед кукурудзи та пшениці, практично закінчиться після 1 квітня”, – вказав міністр.

Цього тижня польські фермери розблокували рух вантажівок у напрямку пункту пропуску “Зосин – Устилуг”.

Торік у листопаді польські перевізники розпочали блокування руху вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорогуськ” і “Рава-Руська-Гребенне”. Згодом до страйків на кордоні долучилися фермери.