Яблука Соломія не обробляють від хвороб

Головна Сторінка » Яблука Соломія не обробляють від хвороб

Три нові види яблунь цьогоріч внесли до Державного реєстру рослин. Сорти Видубицька й Удача створили в Національному ботанічному саду. Соломію в Інституті садівництва.

 Соломія найстійкіша до парші та борошнистої роси. Два інші види теж не відстають, розповідає 48-річна Марія Вовк з Інституту садівництва. Нові сорти вирощувати вигідніше, ніж звичайні. Не потрібно витрачатися на фунгіциди. Перші врожаї будуть уже на третій рік після посадки.

Усі сорти добре ростуть у Лісостеповій зоні, степу й на Поліссі. З дорослого дерева можна отримати до 40 кг урожаю. Яблука Соломія жовті з рум’янцем, важать 160190 г. Мають кисло-солодку м’якоть. Такі ж на смак плоди Удача, але менші 130150 г. У двох сортів крона пряма, з міцними розлогими гілками.

А яблуня Видубицька має напівплакучу крону. Дерево морозостійке. Плоди жовті з соковитою м’якоттю без кислинки. Важать по 160190 г, дозрівають у жовтні. Зберігаються до травня.

 Зараз у попиті яблука без пестицидів. Такими є плоди стійких до хвороб сортів Едера, Гарант, Амулет, Скіфське золото. Їх не треба хімічно обробляти. Це забезпечує екологічне та дешеве виробництво.