Рано чи пізно будь-який користувач смартфона помічає, що його гаджет починає працювати якось не так. Він може зависати, гальмувати чи просто працювати якось дивно.
Причому таке може трапитися не тільки в старих моделях смартфонів, які вже відслужили своє, але й абсолютно нових. У більшості випадків перезавантаження смартфона перше, що варто зробити при виявленні будь-яких проблем з пристроєм, але дуже часто це також не потрібно робити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розказали, як зберегти заряд смартфона у критичній ситуації
Спробуємо знайти “золоту” середину і відповісти на питання, як часто і коли дійсно потрібно перезавантажувати смартфон.
В яких випадках необхідно перезавантажувати смартфон?
Необхідність регулярного перезавантаження смартфона залежить від інтенсивності використання, характеристик, умов роботи та віку гаджета.
Актуальні сьогодні мобільні операційні системи настільки самодостатні, що здатні самостійно створювати собі оптимальні умови, вивантажуючи з оперативної пам’яті зайві процеси.
Якщо смартфон працює корректно, перезавантажувати його необов’язково.
Коли смартфон починає гальмувати, вилітають програми або виникають проблеми з функціоналом, перезавантаження це перше, що варто спробувати. Для цього достатньо вимкнути та ввімкнути пристрій, а потім перевірити його працездатність.
Якщо апарат, як і раніше, працює некоректно, потрібно перейти до більш рішучих заходів, наприклад, скидання налаштувань до заводських параметрів. Втім, це вже зовсім інша історія.
У яких випадках перезавантажувати смартфон треба обов’язково?
Трапляються також випадки, коли перевантажувати телефон не тільки можна, а й потрібно. Якщо операційна система сповільнилася, програми закриваються самостійно, а акумулятор підозріло нагрівся варто затиснути кнопку блокування на кілька секунд.
Потім виберіть пункт “Перезавантажити” або “Вимкнути”. Це найефективніший і найпростіший спосіб боротьби з некоректною роботою будь-якої техніки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не можна йти зі смартфоном у ванну – відповідь експерта
Як часто потрібно перезавантажувати смартфон?
Хоча мобільний телефон все більше починає нагадувати комп’ютер, з ним не діють такі самі прийоми, як із ПК. На думку фахівців, вимикати мобільний телефон потрібно хоча б раз на тиждень.
Після вимкнення пристрій повинен відпочити кілька хвилин, після чого його можна ввімкнути знову.
Як правило, телефон завжди знаходиться або в режимі користування, або в режимі очікування. Через це деякі користувачі задаються питанням, що краще перезавантаження або виключення смартфона. Насправді, особливо різниці немає, оскільки функції досить схожі за своїм алгоритмом дії.
Що буде, якщо не перезавантажувати телефон?
Фахівці кажуть, що безперервно працюючий смартфон це дуже погано. По-перше, не вимикаючи і не перезавантажуючи гаджет, ви навантажуєте його оперативну пам’ять надміру.
Він просто починає гальмувати та зависати. По-друге, через це “залізна начинка” пристрою перегрівається. І це негативно впливає на акумулятор. Та й на інших деталях також. Внаслідок цього термін служби смартфона суттєво скорочується.
Також перезавантаження відмінний спосіб позбутися від короткочасних проблем перед передачею пристрою майстру або покупкою нового.
За допомогою цього прийому можна швидко позбутися від зависань або помилок, нехай і в короткостроковій перспективі.
Незалежно від того, скільки коштує ваш смартфон та від якого він виробника, його батарея рано чи пізно зношуються.
Розказуємо, як перевірити стан батареї на смартфонах, які використовують операційну систему Android.