Як не “посадити” зір під час активного використання смартфону: допоможуть три налаштування

Головна Сторінка » Як не “посадити” зір під час активного використання смартфону: допоможуть три налаштування

Сучасні смартфони стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, але їх активне використання дає серйозне навантаження на очі, і, як наслідок, призводить до падіння зору.

Якщо ви самі помічаєте, що багато часу проводите з гаджетом в руках, до тієї міри, що відчувається втома, варто подбати про свої очі. Щоб мінімізувати їх втому, необхідно змінити деякі налаштування екрана, які вбудовані в смартфони Android та iPhone за замовчуванням. Про це пише УНІАН.

Ці налаштування смартфона допоможуть зберегти зір

Більшість офтальмологів сходяться на думці, що смартфон найкраще тримати на відстані 40-60 сантиметрів від очей. Це вважається безпечною відстанню між очима та смартфоном.

Втім, у багатьох користувачів це викликає певні труднощі й ще більше змушує примружуватися та вдивлятися в екран. І це фундаментальне правило: чим сильніше ви напружуєте очі, тим вище ризик погіршення зору.

Розв’язання проблеми очевидне – збільшити розмір шрифту (і масштабування екрана, за бажанням). Йдемо в налаштування і по шляху “Екран” → “Розмір тексту” вибираємо для себе відповідний шрифт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дізнатися, що батарея смартфона “віджила” своє та її слід замінити

Інше, не менш важливе налаштування – “Автояскравість”, у якої низка плюсів. Це не тільки дозволяє збільшити час роботи батареї смартфона, але, до того ж позбавляє користувача від необхідності самостійно міняти повзунок яскравості при найменшій зміні освітлення.

З увімкненою автояскравістю ваш смартфон автоматично адаптує яскравість екрана до навколишнього середовища. За допомогою датчиків світла на передній панелі пристрій вимірює рівень освітленості та регулює яскравість екрана відповідним чином.

І нарешті, рекомендується активувати функцію DC Dimming, яка в рази знижує навантаження на очі. Її суть полягає в тому, що вона дозволяє смартфону регулювати яскравість екрана без мерехтіння шляхом зміни напруги.

Налаштування → розділ “Екран” → Вмикаємо “Усунення мерехтіння” чи “DC Dimming”.

Важливо зауважити, що ця функція доступна не у всіх смартфонах, але якщо вона є, її варто обов’язково включити.

Окрім налаштувань вище, для підтримки здоров’я своїх очей рекомендується проводити регулярні перерви у використанні смартфона, особливо при тривалому читанні або перегляді контенту на екрані.

Також рекомендується дивитися вдалечінь на об’єкти протягом декількох хвилин кожні 20-30 хвилин. Тільки таким чином можна знизити негативний вплив смартфона на очі і зберегти зір в хорошому стані.

Не всі власники смартфонів уважно ставляться до правильної експлуатації гаджетів, через що у них виникає низка проблем.

Особливо це стосується батареї, яка через неправильну зарядку швидше зношується.

Виробники смартфонів виробляють власні зарядні пристрої з певним типом входу, напругою та силою струму. Тому, коли використовується пристрій іншого виробника, можуть виникнути проблеми, однак не завжди, пише портал Santeplus.