Як очистити дерева від моху та лишайника: два способи

Головна Сторінка » Як очистити дерева від моху та лишайника: два способи

Навесні необхідно провести обробку дерев від моху та лишайників. Ця процедура робиться, коли встановилася плюсова температура, але бруньки ще не розпустилися. Тому треба поспішити.

Якщо лишайники і мохи на плодових деревах з’явилися, то це не так вже й погано. Але якщо вони розростаються, то забивають пори на корі і уповільнюють розвиток дерева. такому випадку, їх треба позбутись.

Gazeta.ua розповість як провести обробку дерев від моху та лишайників.

Приготуйте просту і екологічно чисту суміш проти небажаної рослинності на корі. Візьміть 5% розчин залізного купоросу – 500 г на 10 л води. Обприскати цим розчином дерево, а через тиждень можна зчищати відмерлі лишайники. В живих не залишиться нікого. Іноді навіть очищати не обов’язково – самі відваляться.

Другий спосіб: обробка дерев проводиться у два етапи.

Перший етап. Візьміть розчин щавлевої кислоти та розведіть з водою у пропорції 1:8. Обробіть дерева за допомогою пульверизатора. Після такої обробки мох та лишайник почорніють та відпадуть з кори.

Другий етап. Обробіть всі пошкодження кори садовим варом та побіліть дерева вапняним розчином. Це допоможе запобігти появі нових паразитів.

Чому з’являються лишайники

Мох і лишайники можуть з’явитися, коли дерева толком не обрізають. Тоді мохи можуть з’являтися, попри інші фактори. Також поява “килима на стовбурах” може говорити про те, що сад вкрай рідко і безсистемно обробляється від грибкових хвороб і шкідників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що посадити у квітні: опублікували місячний посівний календар

Запущену територію потрібно оглянути і механічним способом видалити всі сильно пошкоджені дерева і гілки. Санітарна вирубка також супроводжується видаленням гілок крони, що сприяє притоку світла і повітря. Коли прорідили крону і потравили лишайники, візьміть дерев’яний або пластиковим скребок і зніміть їх з дерев.

Як попередити появи моху і лишайника

Садіть саджанці на сонячній території, оскільки лишайники та мохи люблять затінок і сирі місця. Поряд не повинно бути високих будівель або старих дерев із великою кроною. Обрізка, побілка і розкислення допоможуть позбутися проблеми і знизити ймовірність повторення ситуації в майбутньому. Важливо також періодично оглядати дерева і не запускати ситуацію, тоді догляд буде простіший.

Іноді розкішне дерево магнолії після довгої зими може зачахнути. Тому треба знати кілька правил догляду, щоб цвіт магнолії щовесни тішив довгі роки.

Магнолії можуть хворіти. Щоб зрозуміти, як вилікувати рослину, треба розібратися, чим саме захворіло ваше дерево.