Як оформити електронний лікарняний: сім порад

Головна Сторінка » Як оформити електронний лікарняний: сім порад

Електронні лікарняні це не лише відмова від застарілих паперових бланків, підписів і печаток, але й економія часу лікаря та пацієнта.

Лікарю не треба вносити інформацію про пацієнта від руки, адже всі необхідні кроки компʼютеризовано. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Е-лікарняний формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність, який лікар створює в електронній системі охорони здоровʼя.

“Лікар відповідає лише за лікування пацієнта, а соціальна сторона забезпечує оформлення та нарахування виплат у звʼязку з тимчасовою втратою працездатності”, пише МОЗ.

Тепер не потрібно думати про численні кабінети, довідки і підписи, знов іти до лікаря, якщо лікарняний оформлений невірно. А після одужання ще й нести папери до бухгалтерії роботодавця, кажуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обстеження у сімейного лікаря: що можна пройти безплатно

Алгоритм оформлення е-лікарняного

1. Необхідно звернутися до лікаря, який на підставі огляду сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

2. Після цього пацієнт отримує смс-повідомлення з номером медвисновку.

Якщо смс не прийшло надайте лікарю актуальний номер телефону для зміни методу автентифікації.

3. Після цього медичний висновок автоматично потрапляє в електронний реєстр листків непрацездатності. Де на підставі наявних даних буде сформовано е-лікарняний.

4. Пацієнт отримає смс-повідомлення від Пенсійного фонду з номером лікарняного.

Якщо смс не прийшло зареєструйтеся на порталі Пенсійного фонду (або у додатку) та оберіть спосіб інформування через смс-повідомлення в особистому кабінеті.

5. Поінформуйте свого роботодавця про період непрацездатності, зателефонувавши або надіславши йому номер лікарняного.

Роботодавець у кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду перегляне листок непрацездатності та через сім днів після дати його закриття може сплатити його.

6. Переглянути свої записи про тимчасову непрацездатність можна в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі ПФУ.

7. Якщо захворіли, перебуваючи за кордоном, можете дистанційно звернутись до свого сімейного чи лікуючого лікаря, або по поверненню в Україну.

Алгоритм оформлення лікарняного за кордоном за посиланням.

З 1 квітня рецептурні препарати в аптеці можна отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. МОЗ розповіло, як дізнатися, на які ліки потрібен рецепт.

В Україні діє програма “Доступні ліки”. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безплатно або з невеликою доплатою.