Як перестати гризти нігті у будь-якому віці: три кроки

Головна Сторінка » Як перестати гризти нігті у будь-якому віці: три кроки

Ще в дитинстві батьки та інші дорослі часто казали, що варто припинити гризти нігті. Ця звичка може бути глибоко вкоріненою і тому важливо знати, як її позбутись максимально швидко.

Незалежно від віку, позбутися звички гризти нігті може бути важко, але не неможливо. Щоб отримати найкращі підказки, експерти з поведінки пояснили, чому ми гризем нігті та що потрібно, щоб зупинитися, пише realsimple.

Цей невротичний звичний жест, також відомий як оніхофагія, може становити серйозну проблему, адже він шкодить не тільки здоров’ю нігтів, а й психологічному благополуччю.

Чому ви гризете нігті

Щоб зрозуміти, як перестати гризти нігті, важливо зрозуміти, чому ви взагалі почали. За словами Хун Інь, доктора медичних наук, клінічного психіатра та власника New Frontiers Psychiatry в Мілуокі, поведінка, як-от обгризання нігтів, часто є реакцією на стрес і/або тривогу.

“Це схоже на підстрибування ногою, обертання пальцями або закрутку волосся. Це спосіб “випустити” трохи пари”, пояснює вона.

Гризти нігті часто є компульсивною звичкою те, що люди роблять, щоб зменшити глибоку напругу, що накопичується в їхніх тілах, пояснює Крістін Гібсон, доктор медичних наук, сертифікований сімейний лікар і психотерапевт, що спеціалізується на травмах і стресі в Університеті Калгарі. в Канаді.

Як перестати гризти нігті

Позбутися цієї звички нелегко. Інша річ: немає універсальної формули, щоб позбутися звички, тому може знадобитися кілька проб і помилок, перш ніж знайти стратегію, яка вам підійде. Зазвичай це процес, а не те, що відбувається миттєво.

“Якщо хтось вирішує взагалі кинути будь-яку звичку, йому потрібно створити обставини, які, швидше за все, приведуть до успіху”, каже доктор Гібсон.

Будьте ласкаві до себе

Розумійте, що гризти нігті це не недолік характеру чи ознака того, що ви зробили щось не так. Проявіть співчуття до себе в боротьбі. Наше тіло створює ці адаптивні звички неспроста. Терпіння є ключовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соломинки для коктейлю і не тільки: які шість факторів впливають на раннє старіння

Наприклад, замість негативної саморозмови, яка зосереджується на проблемі: “Чому я це роблю?” або “Що зі мною? спробуйте зосередитися на тому, чому кусання нігтів може бути способом вашої системи впоратися з чимось іншим”, каже доктор Гібсон. Поставтеся до цієї звички з деякою цікавістю та співчуттям: що гризти нігті може допомогти.

Знайдіть кращу звичку для заміни

Люди, які гризуть нігті, роблять це у відповідь на щось, і, як зазначає доктор Гібсон, цей тригер не зникне чудесним чином, коли вирішите припинити.

Наприклад, коли в центрі уваги знаходяться руки, як у випадку з обгризанням нігтів, ідея полягає в тому, щоб замінити цю звичку на більш продуктивну або принаймні менш проблематичну, як-от носіння іграшки-антистресу – фіджет-ринга або стискання м’яча для стресу.

Якщо гризти нігті є способом реагування на стрес або тривогу, доктор Гібсон рекомендує спробувати одну з технік самозаспокоєння, які вона використовує зі своїми пацієнтами.

Техніка “Хейвенінг”: м’яке проведення щіткою по долонях, плечах і обличчі з використанням керованих зображень. “Доведено, що це створює спокійні дельта- і тета-хвилі в мозку, посилюючи реакцію релаксації”, зазначає вона.

Техніка емоційної свободи (EFT) постукування: самоточковий масаж, який виконується постукуванням по точкам тиску на обличчі та тілі, використовуючи певну послідовність для зниження емоційної інтенсивності. Оскільки більшу частину послідовності можна виконувати руками, ця звичка може замінити обгризання нігтів.

Інші фізичні форми полегшення: це може включати рух, наприклад біг, танці, спорт або бойові мистецтва, а також творче самовираження.

“Особливо рекомендую співати або наспівувати, оскільки це також вібрує плевру, що оточує легені, і наш блукаючий нерв”, каже вона.

Створіть спільноту підтримки

Спроба позбутися такої звички, як гризти нігті, може бути самотньою спробою, тому доктор Гібсон радить повідомити оточуючим, як-от членам сім’ї, друзям і колегам, що ви намагаєтеся кинути.

Є люди, яким дошкуляє згубна звичка відкладати все на потім. Але позбутись її вкрай важко. Навіть може перерости у хронічну стадію.

Ця звичка називається прокрастинацією. Нею страждають діти і і дорослі. Наприклад, схильний до цієї проблеми учень відкладатиме на потім вивчення довгого вірша, а офісний працівник написання квартального звіту.
Якщо прокрастинація стає хронічною, досягти успіху у навчанні, на роботі чи стосунках стає складно. Страждає репутація і самооцінка людини. Виникає загальна незадоволеність життям.