Як світ вшановує роковини війни: фото

Головна Сторінка » Як світ вшановує роковини війни: фото

У п’ятницю, 24 лютого, рівно рік повномасштабного вторгнення російської армії в Україну.

З нагоди цієї трагічної дати, у світі заплановані низка акцій на підтримку України та її народу. Gazeta.ua зібрала добірку заходів до роковин великої війни у різних країнах світу.

Японія

В японському місті Нагойя люди ходили з синьо-жовтими прапорами, викладали тризуб та Україну з лампадок й підсвічували вежі кольорами українського прапору.

Подібні заходи можна спостерігати і в Осаці. Там люди зі свічок виклали слово “мир”, а також тризуб України.

Аргентина

У столиці країни Буенос-Айресі відбулася акція росіян проти жахливої путінської агресії.

“Чи хочуть росіяни війни?”, “Ми проти” “Коли корабель покине капітан, якщо він щур?”, з такими закликами на транспарантах люди вийшли на акцію проти війни.

Швейцарія

А так 24 лютого виглядає столиця країни Цюрих. Фото були надані Євгенією Зеленською, саме вона організаторка акції.

Велика Британія

У Великій Британії у річницю російського вторгнення в Україну відбулася Національна хвилина мовчання.

Крім того, 24 лютого в понад 30 містах країни відбудуться заходи вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні та мирні демонстрації на підтримку опору українців російському агресору.

Нідерланди

У Нідерландах також проходить акції на підтримку України.Фото Олени Моргуненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія хоче нас знищити. Нам потрібна тотальна підтримка світу Зеленський

Італія

Українці усіх регіонів Італії долучаються до кампанії “365 днів стійкості у війні, що триває 9 років”. У Римі, Мілані, Сан-Дона-ді-П’яве, Турині та інших містах відбудуться акції, мітинги, маніфестації, молитовні заходи.

“Вже рік ми боремось з російським нацизмом, вже рік держава-терорист винищує наших батьків, дітей, чоловіків, братів і сестер, бомбардуючи кожного дня українські села і міста, застосовуючи при цьому заборонену усіма міжнародними конвенціями зброю. Нас гвалтують, катують, вбивають і винищують.

Ми не маємо права зупинитись і не нагадувати про це італійському пересічному громадянину. Нас повинно бути багато”, пишуть організатори.

Крім того, у Римі відбудеться мітинг зі свічками під посольством країни агресора.

Також на 26 лютого у місті запланована хода протесту проти російської агресії в Україні. Похід розпочинається з площі Республіки і прямуватиме через вулицю Кавур до Імператорських Форумів і площі Мадонна ді Лорето.

Канада

У вечір п’ятниці, 24 лютого, у містах Канади відбудуться масштабні акції до роковин вторгнення Росії в Україну, організовані Конґресом українців Канади. Діаспора планує заходи по всій країні, щоб вшанувати пам’ять тисяч невинних людей, убитих війною росії проти України.

“Неспровокована та жорстока війна, яку Росія розв’язала проти України, є злом, якого в Європі не бачили з часів Другої світової війни”, сказала президентка Конґресу українців Канади (КУК) Олександра Хичій.

Латвія

24 лютого у Ризі відбудеться мітинг проти російської війни в Україні. Учасники збираються на площі біля Ризького Будинку Конгресів (Laukums pie Rīgas Kongresu nama).

Литва

24 лютого українці у Каунасі та інших містах країни вийдуть на центральні площі міст з прапорами, фаєрами та “вогниками солідарності”. Вони проведуть акцію солідарності з Україною “Свобода світить: радар!”

Німеччина

У Берліні відбудеться марш на підтримку України FullScaleFreedom.

Крім того, з 24 до 28 лютого в місті організують виставку “Ukraine.Resilience 365 days”. На думку організаторів, “мистецькі роздуми про подолання, боротьбу та пошук внутрішньої сили, що втілені в роботах 11 фотографів, дають можливість переосмислити буденність повсякденного життя та відкрити новий погляд на визначення майбутнього”.

Норвегія

53 міста з 10 регіонів Норвегії зголосилися на проведення маніфестацій на підтримку України.

24 лютого акція, присвячена стійкості українського народу, відбудеться в столиці країни Осло. Мітинг із промовами біля Парламенту о 17:00. Далі факельна хода центральними вулицями до Нобелівського центру миру.

Польща

24 лютого усі небайдужі зустрінуться під посольством країни-терориста у Варшаві, вулиця Belwederska 49. Звідти вирушать маршем підтримки для України до Сейму Республіки Польща.

Під час акції відбудеться збір ліхтариків на батарейках для українських дітей та збір на генератори для українських лікарень в прифронтовій зоні.

США

У 54 містах Сполучених Штатів Америки відбудуться акції, молитовні зустрічі та марші до року повномасштабного вторгнення та 9 років російсько-української війни.

Франція

Марш Свободи та Незалежності на рік повномасштабного вторгнення крокуватиме з площі Республіки до площі Бастилії в Парижі.

Крім того, українці в Тулузі прагнуть зібрати понад 2 000 людей для флешмобу, його організатори сподіваються, що вже 24 лютого він “обійде” весь світ. Закликають приходити великими гуртами, зарядити свої мобільні телефони та/або взяти з собою інші джерела світла, наприклад смолоскипи, “щоб освітити серце Тулузи світлом надії та миру”.

Чехія

У Празі відбудеться протестна хода. Організатори закликають всіх вийти на вулиці міста і вкотре рішуче засудити російську війну в Україні:

“Ми вирушимо протестною ходою до головної площі міста і знову нагадуватимемо про те, що росія терорист. Компанії, які не вийшли з ринку росії, спонсують тероризм та вбивства українців. Росіянам та білорусам не місце на міжнародній арені. Ми вимагатимемо більше санкцій для росії і ще більше зброї для України включно з ракетами великої дальності та сучасними винищувачами”.

Учасників закликають брати із собою українську символіку, плакати, прапори Чеської республіки, ЄС, НАТО.

24 лютого річниця повномасштабного російського вторгнення.

Життя більшості українців та світу докорінно змінили ці майже 12 місяців. І ці зміни фіксують наші художники-ілюстратори, які продовжують творити в умовах війни.

Героями їхніх полотен є Україна та її народ. Ті, хто воює, рятує, оплакує рідних, партизанить, волонтерить і на собі виносить домашніх улюбленців.

На картинах митців обстріляні та зруйновані Росією міста, знищені будинки, розбиті долі. Втім, не лише трагічна складова війни є лейтмотивом картин. Художники також зображують історії надії, мужності та віри в перемогу.

Gazeta.ua зібрала абстрактні полотна, які підіймають бойовий дух, стають меседжами та символами. І нагадують про ціну свободи України.