Як ветерани ЗСУ танцювали та грали на Віденському балу: фото

Головна Сторінка » Як ветерани ЗСУ танцювали та грали на Віденському балу: фото

Вперше за п’ять років у Києві відбувся благодійний Віденський бал. Пройшов у Fairmont Grand Hotel Kyiv. У ньому взяли участь українські ветерани.

Соціальна місія балу збір коштів для благодійних дитячих проєктів та культурна дипломатія. Проте цього разу організатори наголосили на важливості участі захисників і захисниць, адже це реінтегрує ветеранів до цивільного життя через мистецтво.

Це сприяє створенню міцніших міжгенераційних та міжкультурних зв’язків

“Крім того, коли суспільство бачить ветеранів у такому контексті – це допомагає змінити часто стереотипне уявлення про них, показуючи їх як активних учасників культурного життя. Врешті, це сприяє створенню міцніших міжгенераційних та міжкультурних зв’язків, збагачуючи культурний ландшафт і водночас відзначаючи і вшановуючи внесок кожного ветерана у суспільство”, зауважила Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду.

Під час балу пройшов благодійний аукціон. Зібрали 1 млн грн для дитячого пригодницького табору “Строкаті Єноти”, благодійної організації “СОС Дитячі Містечка в Україні” та Благодійного фонду “Коло”.

Війна в Україні забирає у дітей дитинство

Серед запрошених на бал був Олександр Чуб – ветеран, засновник дитячого пригодницького табору “Строкаті Єноти”. Також був Тимур Леон, військовослужбовець Третьої штурмової бригади та амбасадор Українського ветеранського фонду наголосив.

“Війна в Україні забирає у дітей дитинство. Величезна кількість дітей пережили жахіття обстрілів, руйнувань, біженства та втрат. Важливою є підтримка дітей тих, хто загинув, захищаючи Україну і майбутнє українських дітей”, – наголосив Леон.

Для підтримки цього проєкту Український ветеранський фонд зібрав лоти, які виставляли на благодійному аукціоні та які були надані ветеранами-підприємцями.

Такі заходи важливі, щоб суспільство бачило, хто такі ветерани та наскільки різними є ці люди, наголосила ветеранка Юлія Кіріллова.

Повага до ветеранів зростає

“Віденський бал продемонстрував, що повага до ветеранів зростає. Коли ми виходили у центр зали, усі присутні піднялися і аплодували стоячи. Крім того, учасники балу могли бачити, що ми дуже різні: сучасні ветерани це чоловіки й жінки, музиканти і юристи. Сучасні ветерани це зріз нашого суспільства і люди мають це усвідомити”, розповіла Юлія Кіріллова.

Вальсували 16 пар дебютантів та 48 дорослих пар. Супроводжувала захід вокальним виконанням солістка Національної опери України Сусанна Чахоян. Звучали також шедеври світової музичної класики. Зокрема, у виконанні молодшого сержанта ЗСУ Мойсея Бондаренка.

“Моя участь у культурних заходах, таких як Віденський бал – є частиною ширшої роботи з дестигматизації інвалідності серед ветеранів. Коли я стаю частиною таких подій, це не просто можливість для особистісного зростання, але й потужний засіб змінювати суспільні стереотипи. Культурні заходи дозволяють нам демонструвати, що інвалідність не обмежує наші здібності взаємодіяти та робити внесок у культурне життя. Танці на Віденському балу, зокрема, стають символом нашої непереможності та витривалості”, зазначила Ольга Бенда, ветеранка з інвалідністю.

Танці на Віденському балу, зокрема, стають символом нашої непереможності

У 2019-му вона подолала дистанцію Марафону морської піхоти Marine Corps Marathon на протезі ноги. Стала героїнею соціальної кампанії Українського ветеранського фонду “Ветерани різні. Перемога одна”.

Віденський бал започатковано в ХІХ столітті. Протягом 300 років він видозмінювався, але основна функція танці й налагодження неформальних зв’язків зберігається і до сьогодні.

Зараз бал проводять у різних країнах, проте завжди із соціальною метою, яка покликана вирішити локальні чи глобальні проблеми. Віденські бали занесені до списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини Австрії.