Як відкрити бізнес у Польщі крок за кроком

Головна Сторінка » Як відкрити бізнес у Польщі крок за кроком

Започаткування власного бізнесу є довгоочікуваним моментом життя та діяльності кожного підприємця-початківця. Проведення поглибленого аналізу з подальшим розробленням ефективного бізнес-плану є лише одними з чисельних вимог успішного запуску.

З огляду на це, особливої значущості набуває звернення до кваліфікованих фахівців в галузі права для попереднього роз’яснення всіх нюансів питання як відкрити бізнес в Польщі та супроводу на всіх подальших етапах.

Організаційно-підготовчий етап започаткування бізнесу

Вибір організаційно-правової структури є першим кроком відкриття бізнесу в Польщі. Його цінність обґрунтовується впливом на низку аспектів і процесів ведення власної справи, передбачених специфікою тієї чи іншої форми. Перш за все, розгляньте такі критерії:

ступінь персональної відповідальності;

податкові системи та зобов’язання;

управління та організація бізнесу;

необхідність залучення інвесторів;

об’єм і умови сплати соціальних внесків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зріс відсоток українських біженців, які планують залишитись за кордоном назавжди: опитування

Ще одним завданням майбутнього підприємця є створення бізнес-плану із чітко сформульованою метою та стратегією її реалізації.

Основні засади відкриття власної справи

Спочатку зареєструйте компанію через подачу установчих документів до Національного судового реєстру Польщі (KRS). З цим вам допоможе візит до суду або використання Центральної системи реєстрації та інформації про господарську діяльність (CEIDG).

Деякі види підприємницької діяльності вимагають спеціальних документів та дозволів. Детальну інформацію щодо ліцензування обраної справи в Польщі ви можете отримати під час консультації з досвідченими спеціалістами Consultant. Ознайомившись з вашим запитом, маркетплейс підбере найкращого виконавця, який оперативно надасть професійну юридичну допомогу.

Далі необхідно отримати в Податковій службі Польщі унікальний ідентифікаційний номер платника податків (NIP). Наступним кроком є подача заяви на реєстрацію підприємця як платника ПДВ (VAT) та відкриття рахунку в банку країни. Підприємець має сповістити про початок своєї діяльності та своєчасно подавати декларації до Податкової інспекції.

Відкриття бізнесу в Польщі є багатоетапним процесом, що вимагає обізнаності з низки питань. Взаємодія з кваліфікованими фахівцями маркетплейсу юридичних послуг Consultant значно прискорить запуск вашої справи, допомагаючи з підготовкою необхідних документів і дотриманням встановлених вимог.

З 1 липня Польща припинила один із видів допомоги для біженців з України. Домогосподарства, які прийматимуть українців, не зможуть отримувати грошову компенсацію.

Також скасували виплату одноразової допомоги для новоприбулих українців у 300 злотих.

Водночас країна продовжила тимчасовий захист для українців до 30 вересня 2025 року.