Як врятувати озимий часник, який встиг прорости до заморозків

Головна Сторінка » Як врятувати озимий часник, який встиг прорости до заморозків

Посаджений під зиму часник в ідеалі має просто вкоренитися, перезимувати, а вже після зими прорости. Але клімат змінюється, а осінь і зима відрізняються аномальними теплими температурами. Через теплі дні озимий часник сходить. Якщо це сталося до настання морозів, його краще захистити від холоду.

Саджаючи часник на зиму, завжди потрібно орієнтуватися на прогноз погоди, причому довгостроковий, а не на загальноприйняті терміни посадки. Але ситуацію з пророслим часником можна виправити.

Зійшов озимий часник – що робити

Часник потрібно замульчувати, тобто вкрити його напередодні заморозків: стежте за прогнозом погоди, якщо завтра заморозки – сьогодні вкривайте.

Чим краще вкривати часник на зиму

Для мульчі можна використовувати:

листовий опад – листя має бути здоровим, без грибкових уражень і комах;

сіно;

солому – подрібнену і таку, що почала перепрівати (свіжа буде забирати азот із ґрунту);

торф – висушений і подрібнений, але не свіжий;

лапник – чистий і здоровий, без рудих плям;

тирса – радять змішувати з хвоєю для відлякування мишей.

Вкривати потрібно шаром 7 см завтовшки, в суху погоду. Зверху від вітру можна натягнути агроволокно, притиснувши його по краях до землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оберіть день для посадки зелені, часнику та цибулі: місячний посівний календар на листопад

Враховуйте рівень кислотності ґрунту – якщо він підвищений, то хвою, торф або тирсу використовувати не варто. Якщо є ймовірність, що часник під мульчею можуть атакувати комахи, то в покривний матеріал радять додати цибулеве лушпиння.

Щоб часник не проріс навіть у теплу осінь, садіть його на глибину 10 см, а якщо садите голівками – то на глибину 15 см. Це вбереже його від погодних аномалій.

Часник сам по собі – зимостійкий, тобто, не боїться холоду. Але все ж, якщо він проростає восени завчасно, то може не перенести морозів і його верхні проростки загинуть. Тому його треба вкривати.

Щоб висаджений на зиму часник був стійким до різноманітних хвороб та дав гарний урожай, потрібно правильно обробити грядки.

Найчастіше зимовий часник хворіє на хибну борошнисту росу (пероноспорозом) та фузаріозом. Трапляються також рожева коренева гнилизна, біла гнилизна, зелена гнилизна і мозаїка часнику.

Восени після висаджування часнику, а також навесні, коли потепліє, грядки необхідно полити розчином марганцівки. Це дієвий засіб проти багатьох захворювань, що мають вірусну, бактеріальну або грибкову природу.