Як врятувати розсаду помідор від фітофтори під час дощів: дві ключові дії

Головна Сторінка » Як врятувати розсаду помідор від фітофтори під час дощів: дві ключові дії

Сезон дощів справжнє випробування для городників. Висока вологість і різкі перепади температур створюють ідеальні умови для розвитку фітофтори.

Ця грибкова хвороба може за лічені дні знищити всю розсаду помідорів, якщо вчасно не захистити майбутній врожай.

Як врятувати розсаду помідорів у сезон дощів і не допустити фітофтори, розповів Gazeta.ua селекціонер Микола Завальний.

Перед тим, як висаджувати у відкритий ґрунт, розсаду слід обприскати спеціальним розчином 1-відсотковим розчином бордоської рідини. Якщо розсада помідор вже висаджена, коли дощі пройдуть і випогодиться, потрібно повністю всю рослину обприскати цим розчином.

Бордоська рідина продається в магазинах вже готова. Або можна приготувати її власноруч.

“Візьміть два відра. У кожному з них зробіть розчин. У шести літрах води розчиніть 100 грамів мідного купоросу, а у двох літрах води – 120 грам гашеного вапна”, – каже садівник.

Далі синій розчин потихенько вливайте у білий вапняний розчин і постійно помішуйте дерев’яною паличкою, щоб щільно поєдналися два розчини. Для нейтралізації додається ще два літри звичайної прозорої води. Перемішуєте і виходить 1-відсотковий розчин бордоської рідини. Вона в першу чергу захистить помідори від фітофтори.

Обприскуйте розсаду у вечірній час і не під дощ. Якщо не допомогло, то за 5-6 днів повторити обприскування цим розчином.

Як тільки дощі закінчаться, погода стабілізується, потрібно прополоти грядки з розсадою помідор, щоб ґрунт не взявся кіркою. Інакше коріння не отримуватиме доступ до повітря. Воно має отримувати кисень.

Ще поради

Поливайте правильно. У дощовий період поливати розсаду не потрібно. Якщо ж опадів мало – поливайте під корінь, уникаючи потрапляння води на листя.

Забезпечте гарну вентиляцію. Не загущуйте посадки. Регулярно видаляйте нижнє листя, щоб покращити циркуляцію повітря.

Видаляйте уражене листя негайно. Якщо помітили плями або почорніння – обріжте листки та утилізуйте поза межами городу.

“До і після після обприскування треба стежити за листям. Жовте, чорне, сухе, з краплинками листя може вже піддаватися фітофторозу і його треба обрізати близько до стовбура та одразу спалювати, а не кидати десь поряд на землю. Хворе листя падає на ґрунт і хвороба знову потрапляє на розсаду помідор. За листям треба стежити протягом всього літа”, – наголошує селекціонер.

Захищайте укриттями. Якщо можливе підтоплення або постійні дощі – натягніть над розсадою плівку чи встановіть тимчасову теплицю.

Фітофтора у помідорів – одна з найбільших бід усіх городників. Боротися із нею можна різноманітними хімічними засобами.

Але є один цікавий народний метод, який допоможе позбутися цієї проблеми