Як виглядав Луганськ у радянську добу – добірка фото

Головна Сторінка » Як виглядав Луганськ у радянську добу – добірка фото

Gazeta.ua опублікувала добірку листівок з фотографіями Луганська.

Їх зробили 1969-го.

До 1958 року місто мало назву Ворошиловград, на честь радянського маршала та поплічника диктатора Йосипа Сталіна Климента Ворошилова. Новий керівник СРСР Микита Хрущов наказав перейменувати місто на Луганськ. Він постановив, що міста не повинні називатися іменами живих людей. Син Хрущова згадував, що сам Ворошилов опирався цьому перейменуванню. За одну ніч у місті знесли пам’ятник Ворошилову.

Луганськ сильно постраждав під час Другої світової війни. Місто відбудовували за новим планом. Воно простягнулося на 18 км з південного заходу на північний схід уздовж річки Луганки.

У Луганську тоді проживало понад 250 тис. осіб. У місті почалось будівництво житла та нових заводів. Житлова площа збільшилася майже в п’ять разів у порівнянні з 1950 роком. Багатоповерхівки з’явились на місці приватних будинків, збудованих з місцевого каменю-мегреля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фортеця та костел – показали давні фото українського міста

Після смерті Ворошилова 1970-го місто знову стало Ворошиловградом.

Gazeta.ua зібрала листівки з видами Житомира, зроблені 1906 року. На світлини потрапили вулиці, основні будівлі міста та береги річки Тетерів. За даними 1885 року у Житомирі було 5207 будинків, проживало 54935 мешканців. Крім українців у місті жило багато поляків та євреїв. Тут було 12 церков, два костели та дві синагоги.