З чого почати вивчення англійської та чого приступати, якщо незрозуміло, з якого боку підійти до справи? Звичайно, можна найняти репетитора або записатися на курси англійської в Києві або будь-якому іншому місті, а можна взятися за це самостійно. Вибір, звичайно, за вами. Все ж, якщо ви тільки починаєте вивчати нову мову, вам швидше за все знадобиться допомога знавців, так що звертайтеся! Це не соромно. Всього знати й вміти не може ніхто.
ЩО можна робити, якщо ви – новачок
Основний принцип тут такий: не чекайте від себе всього й одразу. Коли дитина починає вчити свою рідну мову, чи сварить вона себе за свої помилки у вимові чи неправильний порядок слів у реченнях? Ні, вона просто робить ЩО може і ЯК може. Зосередьтеся на цьому і:
Вчіться читати
Читання одна з найбільш базових навичок, за якими перевіряється чиєсь знання мови. Зверніть увагу на те, які букви асоціюються з якими звуками. Як тільки освоїте це, переходьте на буквосполучення. Потім ви побачите, що вони читаються по-різному в залежності від положення в словах. В останню чергу зверніть увагу на виключення. До того моменту ви вже розберетеся з усім іншим, так що їх буде вже не так багато.
Вчіться говорити
Не так все просто, як здається на перший погляд: приклад в попередньому абзаці довів, що багато англійських слів читаються (а значить і вимовляються) далеко не так, як пишуться. Вихід? Вивчайте звуки та вчіться читати транскрипцію.
Вивчайте нову лексику
Є тисячі продуктивних способів робити це. Ми радимо зосередитися на словах однієї тематики (наприклад, погода, спорт, хобі, кольори, їжа, сім’я і т.д.) і рухатися від однієї теми до іншої, поступово дізнаючись все більше. Не треба намагатися вивчити ВСІ слова однієї теми за раз. Набагато краще буде почати з 10-15 основних виразів і рухатися звідти.
Постарайтеся розібратися в граматиці
Ні, не в усій і не відразу. Починайте з простих формулювань і фраз, щоб висловити думки на повсякденні теми. Пробуйте описувати ваші плани і бажання. Це може виглядати приблизно так: Good morning! I have to work. I need coffee. Have a nice day!
Слухайте розмовну мову
Раніше всі ми починали ранок з радіо. Зараз же багато хто переключився на подкасти, тим більше, що їх розвелося настільки багато і на такі різні теми. Починати краще з коротких випусків діапазоном від 30 секунд до 2 хвилин. До багатьох з них є скрипти, списки використовуваних слів, завдання для відпрацювання прослуханого і навіть переклад. Згодом можна перейти на щось складніше, а значить і цікавіше, наприклад, щось, що стосується вашої сфери інтересів або професійного розвитку.
Користуйтеся допомогою гаджетів
Ми і так не випускаємо їх з рук, так що використовувати їх заради загального блага було б тільки логічно. Почніть з перемикання мови вашого телефону або планшету на англійську. Ви ж і так знаєте назви та розташування всіх необхідних функцій, а цей спосіб допоможе вам досить швидко освоїти еквіваленти потрібних слів англійською.
Як вчити англійську, якщо ви – новачок
Як тільки доросла людина усвідомлено приступає до вивчення іноземної мови, у нього виникає дві проблеми: що робити і як. ЩО ми вже розглянули. ЯК же посилити ефект від занять? Ось кілька основних принципів:
1. Не починайте не поставивши чітку мету. Вона повинна бути якомога більш конкретною, інакше як ви зрозумієте, що досягли її? Наприклад, “вивчити англійську, щоб жити в Лондоні” дивно і розмито, а ось “подивитися улюблений фільм в оригіналі до кінця року” точно, чітко і зрозуміло.
2. Займайтеся регулярно. Одні можуть вчитися кожен день, іншим простіше через день, але зовсім закидати заняття на певний час не варто, оскільки все, чого ви вже досягли, швидко забудеться. Результат пропуску занять трохи схожий на прогул спортзалу, тільки без кріпатури.
3. Чергуйте типи завдань. Бути фахівцем однієї справи – це непогано, але в житті часто вигідніше бути людиною, що знає потрошки в різних сферах. Знання англійської теж складається з декількох навичок, і працювати потрібно над усіма з них. Чергуйте читання, слухання, говоріння та письмо в різних варіаціях, щоб ваш мозок не встигав нудьгувати.
4. Будьте реалістичні та помірні. Якщо у вас у списку збережений список з 500+ корисних ресурсів для вивчення англійської, то це привід задати собі пару питань. Користь вам приносять тільки ті з них, які ви регулярно відкриваєте. 2-3 сайти для початку буде більш ніж достатньо.
5. Спілкуйтеся! З носіями мови, викладачем, друзями або знайомими, що є знавцями англійської. Робіть помилки, ставте питання, просіть вас виправляти, письмово або усно.
Постійно дотримуючись цих порад ви зможете значно прискорити процес засвоєння знань, умінь і навичок використання англійської.