Як Європа може допомогти Україні перемогти: Зеленський у Молдові назвав три кроки

Головна Сторінка » Як Європа може допомогти Україні перемогти: Зеленський у Молдові назвав три кроки

Європейським лідерам відомо про план, який допоможе Україні впоратися з російською агресією.

Є три напрямки допомоги, які посприяють Україні захиститись від РФ. Про це, виступаючи на саміті Європейської політичної спільноти у Молдові сказав президент України Володимир Зеленський, повідомляє “Європейська правда”.

За словами українського президента, його пояснення відомі партнерам.

“Перше це повний захист від російського терору, передусім на землі, але також на небі”, сказав Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський сказав, скільки триватиме війна в Україні

При цьому він закликав партнерів надати Україні бойові літаки і системи ППО, які дозволять отримати перевагу на полі бою.

Зеленський також закликав світ чітко визначатися з усіма проявами російської агресії не лише в Україні. Як приклад навів російську окупацію у Молдові.

“Ми всі бачимо, звідки походить агресія, хто є агресором. Росія обрала шлях агресії. Але російський контингент перебуває у Придністров’ї вже понад 30 років. І як довго ще буде там лишатися? На це запитання треба дати відповідь”, наголосив Зеленський.

Третім елементом подолання російської агресії Зеленський назвав вступ України до НАТО та ЄС.

“На саміті НАТО має бути чітка дорога до членства і мають бути схвалені гарантії безпеки, а восени також мають розпочатися переговори з ЄС”, ‒ додав український президент.

Він переконаний, що в довгостроковій перспективі місце в ЄС отримають не тільки Молдова та Грузія, а й Білорусь.

Україна вже готова стати членом НАТО. Чекає, коли Альянс буде готовий прийняти її. Про це після прибуття у Молдову на саміт Європейської політичної спільноти сказав президент України Володимир Зеленський.

Президент Володимир Зеленський прибув 1 червня з візитом до Молодови. Там він, зокрема, візьме участь у саміті Європейської політичної спільноти. Заплановано також багато двосторонніх зустрічей.