Як затори на дорогах впливають на артеріальний тиск: науковці здивували новим дослідженням

Головна Сторінка » Як затори на дорогах впливають на артеріальний тиск: науковці здивували новим дослідженням

Забруднення повітря не є просто загрозою для навколишнього середовища та здоров’я людей.

Вдихання такого повітря має серйозні наслідки. Можуть з’явитися хвороби серця та легенів, подібні до тих, що спричиняє довготривале куріння, йдеться у науковій статті в Annals of Internal Medicine.

Науковці виявили, що вдихання “забрудненого повітря, спричиненого заторами”, а саме вуглекислого газу і твердих часточок з гальм і шин, може призвести до хронічного підвищення кров’яного тиску.

Дослідження також виявило, що надтонкі тверді частинки, форма забруднення, пов’язана з автомобільним рухом, яка наразі не регулюється, викликають дедалі більше занепокоєння серед медиків.

“Людський організм має складний набір систем, які намагаються постійно підтримувати кров’яний тиск у вашому мозку. Це дуже складна, жорстко регульована організація. А вдихання забрудненого повітря, особливо у заторах, впливає на артеріальний тиск”, каже доктор, професор епідеміології Вашингтонського університету та автор дослідження Джоел Д. Кауфман.

Дослідження під час години пік

Кауфман і його команда хотіли зрозуміти, як забруднене повітря, що пов’язане з дорожнім рухом, може вплинути на артеріальний тиск водіїв під час поїздок на роботу.

Вчені здійснили експеримент, під час якого годинами їздили поряд з 16 учасниками віком від 22 до 45 років у ранкову годину пік у америкаському місті Сіетл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно виміряти артеріальний тиск вдома: сім найбільших помилок

Кожна поїздка складалася з двогодинної поїздки в години пік, як правило, з 9:30 до 11:30 ранку.

Що виявили медики

Вплив забрудненого повітря досяг піка через годину після їзди й в середньому підвищив діастолічний артеріальний тиск на 4,7 мм/рт.ст., а систолічний на 4,5 мм/рт.ст. Водночас через добу діастолічний артеріальний тиск все ще був на 3,8 мм/рт.ст. вищим за початковий рівень, тоді як систолічний на 1,1 мм/рт.ст.

“Ці результати додають більше доказів, що вплив забрудненого повітря, пов’язаного із транспортом, підвищує ризик серцево-судинних захворювань”, сказав Роберт Д. Брук, професор медицини.

Здоровим артеріальним тиском є систолічний “верхній” до 120 мм рт. ст., і діастолічний, “нижній”, до 70 мм рт. ст.

Зменшення споживання солі може значно знизити кров’яний тиск навіть у людей, які приймають ліки від гіпертонії.

Науковці провели дослідження, яке показало, що зі зменшенням споживання солі приблизно на одну чайну ложку на день, учасники відчули помітне зниження систолічного артеріального тиску, що підкреслює вирішальну роль дієти в управлінні артеріальним тиском. Високий кров’яний тиск є провідною причиною захворюваності та смертності у світі.