Як Зеленський спілкується із Залужним: ЗМІ розкрили деталі

Головна Сторінка » Як Зеленський спілкується із Залужним: ЗМІ розкрили деталі

Президент Володимир Зеленський спілкується з деякими командувачами ЗСУ в обхід головнокомандувача Валерія Залужного.

Це заважає Залужному командувати всією армією, пише Українська правда з посиланням на джерела.

“Часом є враження, що Зеленський має два види ЗСУ: “хороші”, якими командує Сирський та інші фаворити, і “погані”, які підпорядковуються Залужному. Це дуже демотивує головкома і головне – заважає командувати всією армією”, – сказав співрозмовник видання.

Зеленський фактично створив паралельні треки для спілкування з командувачами різних родів військ, яке відбувається в обхід Залужного. Наприклад, із командувачами Сухопутних військ Олександром Сирським чи Повітряних сил Миколою Олещуком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний, де план? Безугла стала головним мемом тижня

Прямий контакт із командувачами пришвидшує роботу для президента, але дестабілізує роботу головкома ЗСУ, який дізнається частину інформації від своїх формальних підлеглих хіба на ставках, якщо дізнається взагалі.

Іншим прикладом політичної поведінки Зеленського стала гучна медійна історія щодо чистки серед обласних військкомів. Після розслідування журналістів щодо нечуваного збагачення на війні одеського військкома, президент поставив вимогу звільнити всіх керівників обласних центрів комплектації та перевірити їхні статки.

“Керівник ДБР Сухачов прийшов влітку на Ставку і почав доповідати, як класно звільнили воєнкомів. І після нього слово дали Залужному, який прям вишукано його мокнув: “Хочу подякувати правоохоронцям, тема корупції важлива. Але також хочу озвучити свіжі дані по мобілізації”. А там різке падіння по всіх областях”, розповів на умовах анонімності один із учасників того засідання.

Видання пише, що найбільше градус напруги між президентом і головкомом ЗСУ піднявся після початку контрнаступу на півдні.

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців наприкінці 648-го дня війни. Зокрема, глава держави відреагував на обстріли Херсона та області, також анонсував чергові пакети допомоги для України та посилення ППО.