Як змінювалася вартість біткоїна за останні роки

Головна Сторінка » Як змінювалася вартість біткоїна за останні роки

Статистика стверджує, що криптовалютні заощадження є у 7-10% населення, і цей показник постійно зростає. Адже навіть пересічному громадянину вже відомі чисельні переваги наявності віртуальних коштів на рахунку в криптогаманці. По-перше, це дуже надійно, а по-друге, криптомонети мають таку ж фінансову силу, як і звичайні гроші.

Найпопулярніші серед українців саме біткоїни, адже курс біткоїна на поточний момент найвищий серед усіх видів криптовалют. Всього існує кілька десятків тисяч видів крипти, але лише 15-20 з них мають найбільший попит.

Вартість біткоїна в різні часи

В перший рік свого існування криптовалюта не коштувала нічого, а майнити її у 2008 році було дуже просто. Для майнінгу вистачало потужності домашнього ПК чи ноутбука. Згодом для цього процесу обладнання ускладнилося та подорожчало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В НБУ спрогнозували, як зростуть зарплати

У 2009 році вперше біткоїни було витрачено на покупку звичайних грошей. Було придбано 5 доларів, при цьому вартість самого біткоїна становила менше ніж 1 цент.

Одна з найвідоміших подій 2010 року покупка піци за криптовалюту. Вона стала визначною не тільки через те, що крипта отримала таку ж фінансову силу, як і звичайні гроші, а через іншу причину. Один із користувачів заплатив за 2 піци 10 тис. ВТС, що на той момент становило 40-45 доларів. Якби перевести таку кількість монет за сьогоднішнім курсом, то замовлення обійшлося б у $500 млн.

Впевнений курс до успіху

Попри те, що з’явилася можливість купувати товари за крипту, до біткоїна ставилися скептично. По-перше, тривалий час курс не вдалося наблизити хоча б до одного долара, а по-друге, система кілька разів проявила себе незахищеною.

В період з 2011 по 2015 рік було проведено кілька хакерських атак, в результаті яких свої цифрові заощадження втратили понад 8 млн людей. До криптовалюти ставилися як до фінансової піраміди, а скептики чекали на наступні хакерські атаки.

Розробники вдосконалили систему безпеки, і тепер заощадження можна було тримати не тільки на біржах, але і на спеціальних технічних пристроях. Криптогаманці нагадують звичайні флеш-накопичувачі, а дані з них недоступні для інших. Навіть відомі банки вкладають кошти в криптовалюти для отримання прибутків.

Позиції скептиків змінилися, коли курс валюти виріс до $17 тис. у 2017 році. Навіть той факт, що згодом він просів до $10 тис., не похитнув впевненість у живучості біткоїна. Максимальний курс зафіксовано у 2021-2022 роках, коли вартість першої крипти склала $58 тис.

Заощадження у крипті можна витратити на:

покупки одягу, взуття, домашньої техніки;

придбання квитків на транспорт, концерти, спортивні події;

замовлення медичних послуг;

оренду нерухомості тощо.

Сучасні перекази біткоїнів безпечний процес, якщо зберігати уважність. Кожна операція підтверджується кількома кодами, а здійснені транзакції вже не можна скоригувати чи підробити. Головне точно вводити дані, адже при направленні коштів за неправильно вказаними параметрами вже не можна їх повернути.

Не варто розраховувати, що легалізація криптовалют стане суттєвим джерелом поповнення бюджету. Про це сказав голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Легалізація крипти може стати певним джерелом поповнення державного бюджету, але точно не істотним”, ‒ сказав нардеп.