Як знизити холестерин: дієтологи назвали ефективний фрукт

Головна Сторінка » Як знизити холестерин: дієтологи назвали ефективний фрукт

Попри на вміст цукру, фрукти залишаються дієвим засобом проти високого холестерину.

Фрукти, навіть попри те, що вони містять цукор, є одними з найкорисніших продуктів для здоров’я завдяки вмісту вітамінів, мінералів і клітковини, якої більшість людей споживають недостатньо. Про це пише Eatingwell.

Якщо ваша мета знизити рівень холестерину, варто додати більше фруктів до свого раціону, зокрема можна почати з яблук. Видання пояснило, чому яблука є фруктом №1 для досягнення цієї мети.

1. Яблука багаті на розчинну клітковину

Яблука залишаються одними з найпопулярніших фруктів, і недарма. Одним з ключових факторів, який допомагає їм знизити рівень холестерину, є вміст розчинної клітковини.
“Яблука містять пектин – тип розчинної клітковини, яка допомагає знизити рівень холестерину, зв’язуючись із ним і жовчними кислотами у травній системі. Це запобігає їх всмоктуванню та сприяє виведенню”, – каже дієтолог-превентивний кардіолог Мішель Рутенштейн.

Одне середнє яблуко зі шкіркою містить майже 4 грами харчових волокон, що становить близько 15% вашої добової потреби. Доведено, що розчинна клітковина у цих фруктах допомагає знизити рівень холестерину ЛПНЩ, або “поганого” холестерину. Невелике дослідження показало, що в учасників із підвищеним рівнем холестерину, які з’їдали два яблука на день, загальний рівень холестерину та рівень ЛПНЩ знижувався через вісім тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сніданок, який контролює рівень холестерину: про які продукти йдеться

2. Яблука підтримують здоров’я кишківника
Кишківник пов’язаний майже з кожною системою організму, тому його стан важливий не лише для травного тракту, але й для підтримки роботи серця. Пребіотики допомагають живити мікробіом вашого кишківника і навіть можуть допомогти контролювати рівень холестерину.

“Пектин [клітковина, що міститься в яблуках] діє як пребіотик, живлячи корисні бактерії у вашому кишечнику, що може покращити те, як ваш організм справляється з холестерином”, – каже Рутенштейн.

Клітковина також піддається ферментації, коли потрапляє у товсту кишку. Ця ферментація виробляє коротколанцюгові жирні кислоти які можуть зменшувати синтез холестерину в печінці, що, зрештою, допомагає знизити рівень холестерину, розповіла зареєстрована нутриціологиня Сієда Фарід.

3. Яблука містять антиоксиданти
Яблука багаті на поліфеноли – біоактивні сполуки, що діють як антиоксиданти.

“Яблука є багатим джерелом поліфенольних антиоксидантів, їх кількість становить 110 міліграмів на 100 грамів”, – каже зареєстрований дієтолог Стейсі Гулбін.

Дослідження показало, що поліфеноли підтримують здоровіший рівень холестерину кількома способами. Вони діють як антиоксиданти та протизапальні засоби, знижуючи оксидативний стрес і допомагаючи запобігти утворенню бляшок на стінках артерій, тим самим уповільнюючи розвиток атеросклерозу.

Поліфеноли також діють як регулятори ліпідів в організмі. Вони можуть впливати на гени та ферменти, зменшуючи вироблення жиру, блокувати ферменти, що виробляють нові ліпіди, та зменшувати всмоктування холестерину. Зрештою, вони допомагають підвищити рівень холестерину ЛПВП – “хорошого” типу холестерину.

Яблука також є джерелом вітаміну С – потужного антиоксиданту. Дослідження свідчить, що вітамін С у яблуках не тільки пригнічує окислення ЛПНЩ, але й знижує рівень холестерину, додала Фарід.

4. Яблука містять фітостероли
Фітостероли, або рослинні стероли, – це сполуки, які блокують всмоктування холестерину в організмі, допомагаючи знизити рівень холестерину в крові.

“Яблука містять помірну кількість фітостеролів – від 12 до 18 міліграмів на 100 грамів, що може сприяти зниженню рівня холестерину з часом, якщо їх вживати як частину здорової для серця дієти”, – пояснив Гульбін.

Дослідження показали, що в учасників з високим рівнем холестерину, які були на дієті із вмістом фітостеролів, спостерігалося значне зниження загального холестерину та холестерину ЛПНЩ.

Як схуднути без важких дієт. Експерти розповіли додайте у меню сім найкращих продуктів, багатих корисними вуглеводами.