Яка олія найшкідливіша: дієтологи здивували відповіддю

Головна Сторінка » Яка олія найшкідливіша: дієтологи здивували відповіддю

Коли йдеться про олію, то виникає питання, яку обрати найкориснішу для приготування страв.

Багато лікарів рекомендують вживати насіннєву олію. Вона багата ненасиченими жирами, яка сприяє хорошому самопочуттю, пише WSJ.

Також лікарі рекомендують оливкову олію та олію авокадо. Дієтологи радять пацієнтам вживати їх не тільки через корисні ненасичені жири, а й тому, що оливкова олія та олія авокадо зазвичай менш оброблені, ніж інші олії.

На відміну від оливкової олії, олії з насіння зазвичай піддаються більш ретельній обробці. При їх виробництві часто використовується висока температура і хімічні розчинники

За словами доктора Даріуша Мозаффаріана, кардіолога, професора кафедри харчування та медицини Університету Тафтса, вибір менш оброблених олій, таких як оливкова олія extra virgin або олії з маркуванням “холодного віджиму” або “нерафіновані”, може принести більше користі для здоров’я. За його словами, висока температура і хімічна обробка можуть зруйнувати деякі поліфеноли, які, згідно з дослідженнями, зменшують запалення і можуть знизити ризик деяких видів раку.

Яку б олію ви не використовували, переконайтеся, що ви не спалюєте його, говорить Зумпано. Ви дізнаєтесь про це, якщо це станеться. Олія почне диміти. Олія зіпсується, втратить частину своїх корисних властивостей і стане несмачною.

Олія авокадо має високу точку диму, каже Зумпано, що робить її придатною для приготування їжі на сильному вогні. Оливкова олія має нижчу точку диму, каже вона. Зберігайте олію подалі від сонячних променів, оскільки сонячне світло може спричинити її руйнування, каже Джон Уеслі Маквортер, зареєстрований дієтолог із Х’юстона та представник Академії харчування та дієтології.

Чи корисна олія з насіння

Насіннєві олії, особливо сафлорова, соняшникова, кукурудзяна та соєва, багаті ненасиченими жирами омега-6. Наукові дослідження показали, що коли люди відмовляються від насичених жирів у своєму раціоні і замінюють їх жирами омега-6, рівень “поганого” знижується. Ризик серцевих нападів і смертей з цієї причини також знижується.

Інші дослідження показали, що люди з більш високим рівнем лінолевої кислоти, основного омега-6 жиру, що міститься в оліях з насіння, мають більш низький ризик серцево-судинних захворювань, інсульту і діабету 2-го типу, ніж люди з більш низьким рівнем лінолевої кислоти в крові.

“Усі докази, переконливі докази, свідчать про те, що олії з насіння, багаті корисними ненасиченими жирами, дійсно корисні для нашого здоров’я. Ці екстракти з насіння є одними з найбільш поживних продуктів на планеті”, – говорить Мозаффаріан.

Загроза олій з насіння для здоров’я

Деякі дослідники і дієтологи побоюються масел з високим вмістом жирних кислот омега-6, до яких відносяться соняшникова, кукурудзяна і соєва олія. За словами Флойда Х. Чілтона, директора Центру точного харчування та здорового способу життя при Університеті Арізони, омега-6 можуть перетворюватися на речовини, що викликають запалення. Доведено, що хронічне запалення відіграє роль у ряді проблем зі здоров’ям.

Лабораторія Чілтона виявила, що запальний ефект омега-6 може бути особливо важливим для людей з генетичними відхиленнями, які часто зустрічаються серед людей з африканським корінням. Його лабораторія також виявила, що дуже високий рівень омега-6 може призвести до дефіциту важливих омега-3 жирних кислот у людей з іншим генетичним відхиленням, яке часто зустрічається серед людей з корінними американськими та мексиканськими коріннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трюк з сіллю, який миттєво перевірить якість олії

Інші вчені не згодні з ним і кажуть, що існує мало доказів, що пов’язують високе споживання омега-6 із запаленням в організмі людини.

За словами дієтологів, для здоров’я найважливіше загальний раціон. Річ у тім, що олії з насіння, як рапсова, кукурудзяна та соєва, є загальними інгредієнтами для багатьох продуктів, що зазнали обробки, та й загалом запаковані продукти шкідливі для здоров’я.

Дієтологи та експерти з охорони здоров’я закликають людей зменшити кількість насичених жирів у своєму раціоні та замінити їх ненасиченими жирами.

Рослинна олія давно оселилась на поличках наших кухонь. Проте не всім достеменно відомо, як правильно застосовувати таке харчове масло.

Дієтологиня Анна Корнейчук розповіла, яку олію обрати соняшникову, оливкову і лляну, чим багата кожна з них та як використовувати їх у кулінарії.