Яка тривалість сну призводить до ожиріння та передчасної смерті

Головна Сторінка » Яка тривалість сну призводить до ожиріння та передчасної смерті

Тривалість нічного сну може впливати на ожиріння та передчасну смерть.

До таких висновків дійшли науковці.

Медичний портал WebMD опублікував дані, в яких йдеться, що сон тривалістю 9-10 годин щоночі може стати фактором ожиріння, яке скорочує життя, провокуючи розвиток небезпечних порушень і проблем зі здоров’ям. Дослідники встановили, що люди, які стільки сплять, на 21% частіше демонструють зайву вагу і огрядність, якщо порівнювати їх з тими, чия тривалість сну становить 7-8 годин на день.

Наукові фахівці відзначають, що ожиріння, що виникає через довгий сон, загрожує людині ранньою смертю.

“Надлишки жирової тканини сприяють розвитку запальних процесів, які ведуть до розвитку патологій, небезпечних для життя, – це діабет 2 типу, рак молочної залози і кишечника, інсульт. Дані порушення здатні скоротити людське життя на 3-10 років”, – констатували автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що станеться з організмом, якщо недосипати кожної ночі

Інший науковий проект продемонстрував вплив сну певної тривалості на виникнення серцевих захворювань у жінок.

Встановили, сон протяжністю 9-11 годин на добу на 38% збільшує ймовірність ішемічної хвороби серця. Це захворювання розвивається на тлі атеросклерозу – судинної патології, пов’язаної з накопиченням холестерину в порожнинах кровоносних артерій і кальцифікацією (жорсткістю) їх стінок. Ішемічна хвороба серця є однією з провідних причин смерті в усьому світі.

У дослідженні, яке тривало шість років за участю більше одного мільйона добровольців, вчені прийшли до висновку, що найкраще спати сім годин добу. За словами фахівців, така кількість годин виявилася пов’язана з довголіттям і запобіганням ризику передчасної смерті.

Більш того, з’ясувалося, що сон більше семи годин був пов’язаний з меншою тривалістю життя. Також вчені встановили, що нічний відпочинок, який триває менше 5,5 годин, вкрай негативно позначається на здоров’ї.