Соціальна взаємодія впливає на здоров’я та активність мозку, які впливають на тривалість життя. Тому ізоляція себе від суспільства має негативні наслідки для здоров’я і може призвести до ранньої смерті.
Такі результати нових досліджень геріатрів.
“”Ізоляція позбавляє розумової стимуляції, емоційної підтримки та почуття приналежності – ключових чинників підтримки когнітивного здоров’я. Регулярна соціальна взаємодія підтримує активність мозку, знижує стрес і сприяє розумовій стійкості, все це може допомогти знизити ризик недоумства. Наголошую на важливості підтримання зв’язку з близькими, особливо в міру того, як ми старіємо”, – зазначила геріатриня Моніка Махаджан, пише Parade.
Метааналіз у Nature Mental Health показав, що самотність збільшує ризик слабоумства на 31%. Крім того, Махаджан вказала на метааналітичний огляд у Perspectives on Psychological Science, який показав, що самотність пов’язана з підвищенням ризику ранньої смерті на 26% через її вплив на психічне і фізичне здоров’я.
“Самотність має глибокий вплив як на когнітивне здоров’я, так і на загальну тривалість життя. Вона може викликати хронічний стрес і запалення, згодом пошкоджуючи мозок і збільшуючи ризик недоумства”, – зазначила Махаджан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як досягти довгого життя: три основні звички людей, які живуть до 100 років
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Інші фізичні наслідки самотності можуть включати підвищений ризик високого кров’яного тиску, інсульту, хвороб серця, поганої якості сну, хронічного болю і зниження імунітету.
Крім того, варто зазначити, що самотність несе в собі такі ж смертельні ризики для здоров’я, як паління 15 сигарет на день.
Способи продовжити життя
Здорова кількість вправ, достатня кількість сну, проходження медоглядів і відмова від куріння – ось основні способи продовжити життя. За словами експертів з довголіття, навіть позитивний настрій і вживання більшої кількості вітаміну D можуть допомогти.
Але, за словами Махаджан, благополуччя у стосунках і емоційне благополуччя так само важливі, як і фізичне здоров’я, і в неї є цифри, які підтверджують це.
“Дослідження показують, що люди з міцними соціальними зв’язками на 50% більше схильні жити довше. Значущі стосунки знижують стрес, посилюють імунну функцію і дають відчуття мети, все це сприяє здоровішому і довшому життю”, – сказала геріатриня.
Звички, які ми формуємо щодня, можуть значно впливати на тривалість життя та якість здоров’я.
Регулярна фізична активність, збалансоване харчування, достатня кількість сну та відмова від шкідливих звичок, таких як паління та надмірне вживання алкоголю, є ключовими факторами для довголіття.