Звичка запізнюватися може розповісти більше, ніж здається. Нові дослідження вчених довели: пунктуальність безпосередньо пов’язана з рівнем інтелекту.
Непунктуальність вважають однією з найгірших людських рис. Звичка запізнюватись може негативно позначитися на особистому житті і на кар’єрі.
Вміння планувати час – ключ до успіху
Здатність керувати своїм часом та встигати все заплановане – ключова риса успішних людей. Пунктуальних працівників цінують на роботі, всіляко сприяючи їх просуванню по кар’єрних сходах. Адже вони зазвичай вирізняється високою ефективністю та працьовитістю.
До того ж вміння правильно розподілити свій час дозволяє встигати усе заплановане і не порушувати даних обіцянок. А це важливо не лише в роботі, а й в особистому житті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перестати запізнюватися – інтервю з тайм-менеджером
Звичка запізнюватись – пряма дорога до втрати довіри
Людей, що постійно й усюди запізнюються, не люблять і не поважають. Видається, наче вони вважають цінним лише свій час, а на оточуючих їм байдуже.
Така поведінка призводить до проблем на роботі, оскільки непунктуальним людям рідко довіряють важливі завдання чи призначають на відповідальні посади. У стосунках звичка запізнюватись також не вітається, викликаючи у партнера недовіру та обурення.
Як пов’язані інтелект та пунктуальність
Вчені стверджують, що схильність до запізнень – не просто недолік, а один з показників низького інтелекту. Вони визначили, що пунктуальність притаманна переважно людям з високим рівнем самоконтролю. Вони краще розуміють зв’язок між певною поведінкою та її наслідками, а тому свідомо уникають запізнень.
Натомість люди з низьким інтелектом дуже часто демонструють непунктуальність, адже просто не пов’язують факт запізнення із певними негативними подіями у своєму житті.
Професійне вигорання стає поширеною проблемою у сучасному світі, де стрес, дедлайни та постійна гонитва за результатами стали нормою.
Постійне емоційне напруження може призвести до втрати мотивації, хронічної втоми та навіть погіршення здоров’я.
Цього всього можна уникнути, якщо знати, як зберегти баланс між роботою та особистим життям, залишатися продуктивним і водночас не вигоріти.