fbpx

Які два найпотрібніші типи зброї Захід досі блокує: Кулеба відповів

Головна Сторінка » Які два найпотрібніші типи зброї Захід досі блокує: Кулеба відповів

Україні вдалося розблокувати надання партнерами майже всіх видів озброєння.

Захід досі блокує два найпотрібніші типи зброї бойові винищувачі та далекобійні ракети, але надасть і їх. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час панельної дискусії в Українському домі в швейцарському Давосі, передає “Укрінформ”.

“Так, це вимагає часу, і так, ми хотіли б, щоб це не вимагало стільки часу, аби партнери прийняли рішення, але, зрештою, ми отримуємо все, про що просимо, окрім двох великих речей, які принципово ще не були розблоковані західні бойові винищувачі та далекобійні ракети. Все інше розблоковане в тому чи іншому вигляді”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позиція США може змінитися ‒ у Пентагоні розповіли, чому не дають Україні системи ATACMS

Кулеба зауважив, що на початку повномасштабної війни майже всі розмови з потенційними країнами-постачальниками починалися з заперечення, особливо коли йшлося про найскладніші види зброї.

Як приклад він навів Швецію та її рішення надати Україні самохідні артилерійські установки Archer.

Ще одним розблокованим питанням глава МЗС вважає надання танків, що потребувало значних зусиль дипломатії та діаспори.

“Ми бачимо, як речі прискорюються… Коли ми розблокуємо далекобійні ракети та літаки я абсолютно переконаний у цьому, наш перелік найпотрібнішої зброї буде завершений”, підсумував міністр.

США планують передати Україні ракети GLSDB (це поєднання авіабомби з ракетним двигуном Gazeta.ua) для М142 HIMARS з дальністю ураження понад 150 км.

Також Вашингтон має намір надати Києву бойові броньовані машини Stryker та артилерійські боєприпаси. Про це повідомляє Politico.

Очікується, що 20 січня на засіданні “Рамштайн” офіційно буде оголошено про передачу даної зброї для Збройних сил України.

Видання зазначає, що танки Abrams США поки що не планують передавати для ЗСУ.

Generated by Feedzy