Обігрів приміщень дровами, вугіллям, торфом, тирсою, пелетами – популярний спосіб. Його використовують власники приватних будинків, котеджів, складів, теплиць, майстерень, виробничих та сільськогосподарських споруд. Одна з головних причин популярності в тому, що твердопаливний котел забезпечує автономне опалення, знижує залежність від постачання газу та електрики. Про інші переваги розповімо нижче.
Чому варто купити твердопаливний котел
Опалювальна система на твердому паливі є економічно вигідною. Паливо коштує дешевше, ніж газ та електроенергія, і купити його можна у різних продавців. Плюс і в тому, що сучасні агрегати:
● мають ККД від 70% до 85%;
● безпечні та надійні в експлуатації;
● здатні обігрівати приміщення з великою площею;
● виконані з якісної сталі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які побутові прилади можна заживити від автомобільного акумулятора: пояснюємо
Котли часто постачають в комплекті з вентилятором та циркуляційним насосом. Перший забезпечує подачу повітря для інтенсифікації горіння в топці, а другий – рівномірний розподіл теплоносія у системі.
Ще одна перевага установок на твердому паливі – здатність утримувати тепло протягом тривалого часу.
Це цікаво! Традиційний котел на дровах потрібно завантажувати через 3-6 годин, піролізний – через 24 години, тривалого горіння – раз на добу, окремі моделі – один раз на 6 днів.
Коли твердопаливні котли незамінні
Електричні агрегати вимагають постійного доступу до електромережі, твердопаливні здатні давати тепло за відсутності електроенергії. Газ доступний у більшості населених пунктів, але в районах новобудов газові магістралі нерідко відсутні або розташовані далеко. Щоб підключити будинок, потрібно отримати дозвіл та сплатити розробку проєкту – це довго і дорого.
Важливо! Проєктна інженерна документація потрібна, якщо ви встановлюєте твердопаливний котел потужністю від 100 кВт.
Котли на твердому паливі – вигідна інвестиція. Вони прості в обслуговуванні, забезпечують теплом великі приміщення, можуть працювати на різному паливі. Цей вид котлів підходить для різних систем опалення.
Часте включення і виключення газового котла може мати негативний вплив на його роботу і термін служби.
Якщо у вас немає потреби постійно вмикати і вимикати котел, рекомендують підтримувати стабільну температуру в приміщенні, регулюючи термостат. Це допоможе зменшити частоту циклів роботи котла і продовжить його термін служби.