fbpx

Які штрафи платитимуть жінки, якщо не стануть на військовий облік

Головна Сторінка » Які штрафи платитимуть жінки, якщо не стануть на військовий облік

На військовий облік від 1 жовтня мають стати жінки віком від 18 до 60 років, придатні за станом здоров’я, і чиї професії відповідають переліку споріднених військово-облікових спеціальностей.

Після цього вони набувають статусу військовозобов’язаних і перебувають в запасі ЗСУ, Нацгвардії та інших військових формувань, сказали юристи smartsolutions.ua, передає ТСН.

Окрім цього, жінок можуть призвати на військову службу або залучити для виконання робіт із забезпечення оборони держави. За словами юристів, граничні терміни ставання на облік жінок не визначено.

“Зважаючи на те, що під час дії воєнного стану виїзд за межі країни всіх військовозобов’язаних громадян забороняється, та в умовах воєнного стану в Україні жінки, які стануть на військовий облік, не зможуть виїхати за кордон без отримання спеціального дозволу від відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати)”, – ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оновили перелік професій: кого з жінок тепер братимуть на облік

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:

– жінки, які мають неповнолітніх дітей і чоловіка, який проходить військову службу;

-багатодітні батьки;

– матері-одиначки з неповнолітніми дітьми;

– матері дітей з інвалідністю та інші категорії, визначені в законі.

Для тих жінок, які ухиляються від постановки на облік може бути застосований штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн). У разі повторного порушення або чи скоєння його в особливий період (діє від 2014 року і станом на сьогодні) штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (від 850 до 1700 грн).

Військовий облік для жінок стартує з 1 жовтня 2022 року. В умовах воєнного стану можна не чекати до жовтня, а стати на облік зараз.

На військовий облік мають стати жінки низки спеціальностей. Наприклад, програмістки, лікарки, юристки, журналістки, музикантки, соціальні працівниці.