Створити ідеальний фарш з м’яса – справжнє мистецтво.
Але важливо знати, які види м’ясного фаршу корисно змішувати в один для приготування потрібних страв.
Змішаний фарш вийде не лише соковитий та ароматний, а головне – корисний. Інгредієнти в такому разі доповнюють один одного за вмістом вітамінів і мінералів, розповіли ендокринологи
Курячий або індичий фарш відрізняється високим вмістом білка, але меншою кількістю жиру. Він рекомендується для дієтичного харчування, проте приготовані з нього страви будуть сухуватими. Ситуацію можна виправити, додавши до пташиного свинячий фарш, у якому відсоток жиру більший. У такому разі й смакові характеристики покращаться, і збережеться достатня кількість білка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терта чи різана: яку цибулю краще додавати у фарш для соковитих котлет
Яловичий і свинячий фарші мають практично однаковий склад білків, жирів і вуглеводів. При цьому в червоному фарші міститься незамінне гемове залізо, якого практично немає в м’ясі птиці. Людям з анемією бажано вживати саме свинячий або яловичий фарш. Для зміни смакових якостей, у нього можна додати курячий або індичий фарш.
Медики також зазначили, що при змішуванні фаршів страва стає більш збалансованою за вмістом мікроелементів. Так, курячий фарш багатий на вітамін B5, а також калій і фосфор, свинячий – на вітаміни B1, B2, селен. Також у червоному фарші більший вміст вітаміну B12 і PP.
Курятину вважають доволі корисною для людського організму. Її особливо полюбляють шанувальники здорового способу життя.
Однак, є в курятині частини, які краще взагалі не вживати. За словами дієтологів, куряче м’ясо корисне хоча б тим, що нежирне. У 100 г м’яса лише 110 калорій. А ще воно дешевше за свинину та яловичину. Містить багато вітамінів та мікроелементів.