Якою погодою розпочнеться літо – прогноз на завтра

Головна Сторінка » Якою погодою розпочнеться літо – прогноз на завтра

Червень розпочнеться в Україні спекою. Температура повітря у східних областях становитиме завтра +26…31°С.

У більшості областей протягом дня буде +25…29°С. Лише в західних областях буде свіжіше, +22…25°С, повідомила синоптикиня Наталка Діденко в Facebook.

“Вітер повіватиме з південного заходу, буде помірним, в західних областях можливі сильніші пориви, до 15 метрів за секунду. Короткочасні дощі з грозами очікуються 1 червня в західних областях, на півночі України, на Вінниччині та місцями на Черкащині. Цю дощову грозову нестійкість атмосфери забезпечить завтра активна циклонічна система над Центральною Європою на ім’я Radha”, – написала вона.

На решті території України переважатиме суха сонячна погода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою погодою завершиться травень – синоптикиня дала прогноз

У Києві літо розпочнеться спекою. Протягом дня стовпчики термометрів покажуть у столиці +29°С.

Таке спекотне повітря, зіткнувшись на висоті із значно холоднішим, може не втриматися від контрасту, і пролитися дощиком, а то і гарною зливою з грозою. На початку літа дефіцит вологи і, відповідно, висока пожежна небезпека, спостерігатимуться на півдні та сході України. А також суха погода охопить значну частину центральних областей, окрім Вінниччини.

Найбільша ймовірність періодичних дощів – захід та північ України.

“Тому від спеки та надмірного сонця треба захищатися тим, хто перебуває на півдні, сході та в центрі України. Прикривати голову, пити більше, вмиватися частіше чи занурювати руки по лікоть у воду, тримати при собі пляшечку із водою, добре було б пити ромашку чи м’яту замість кави чи чорного чаю. Уважно стежити за навіть невеликими загоряннями, шукати тінь. І берегти себе й тих, хто поруч. А мешканцям заходу та півночі було б добре запастися такою маленькою парасолею, щоб весь час носити її з собою. Від грози ховайтеся, грому не лякайтеся, якщо сильна злива – переставте одразу автомобіль в інше місце”, – додала Діденко.

У другій половині року температура на Землі знизиться, на зміну погодному явищу Ель-Ніньо прийде Ла-Нінья. Погодне явище Ель-Ніньо закінчиться до червня.

Ель-Ніньйо – феномен різкого підвищення температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, який означає сильну спеку, засухи та катастрофічні наводнення і опади у багатьох регіонах світу.

У роки Ла-Нінья, навпаки, формується потужний антициклон, у системі циркуляції якого на американський континент надходить холодне арктичне повітря. Так як Земля обертається навколо своєї осі, ці повітряні маси рухаються із заходу на схід, змінюючись на своєму шляху. Зрештою вони потрапляють до Атлантики та Європи.