fbpx

Якщо “Слуги” ухвалять свій закон про столицю,створення районних рад у Києві відтермінується на довгі роки – Луценко

Головна Сторінка » Якщо “Слуги” ухвалять свій закон про столицю,створення районних рад у Києві відтермінується на довгі роки – Луценко

Закон про столицю, який “Слуги народу” хочуть поспіхом розглянути найближчим часом, відтермінує створення райрад у Києві на довгі роки, тоді як повноваження матиме призначений голова КМДА і голови РДА.

Про це написав громадський активіст Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook.

“Слуги хочуть надати можливість центральній владі (парламенту і уряду) визначати межі районів Києва і параметри їх фінансування. У відповідності з законопроектом якщо, приміром, захоче Кабмін (знову Кабмін, ага), то процес передачі повноважень від районних державних адміністрацій (РДА) до виконкомів райрад можна затягнути на довгі роки, як і затягнути з виборами власне самих райрад. Рулитимуть все ті ж РДА. А саме вони відповідають за понад 80% функцій на рівні Києва і знаходяться під управлінням голови КМДА”, – написав Луценко.

Він зазначив, що двовладдя, яке передбачене у законопроєкті не піде на користь столиці та її мешканців.

“Ймовірний такий сценарій у відповідності з новим законом призначають “нового” голову КМДА, який “тимчасово” володітиме старими повноваженнями матиме змогу командувати “старими” РДА. Тобто, власне, Києвом. Таке двовладдя навряд чи піде на користь столиці, котра і так страждає від дуалізму, коли загальнодержавне хаотично перемішане з місцевим”, – вважає активіст.

Луценко також наголосив на тому, що передбачені у законопроєкті зміни в управлінні столицею суперечать духу Конституції та європейській ідеології місцевого самоврядування, котра зафіксована у численних документах, під якими Україна підписувалася.