Кожній господині доводиться щоденно мити брудний посуд. Нинішні засоби для його миття не справляються з цим завданням, але є інші варіанти, як перемити гори тарілок та іншого кухонного приладдя без спеціальних гелів.
Ними користувалися наші бабусі, які не мали під рукою засобів для миття посуду і в домі часто не було гарячої води, але посуд завжди сяяв чистотою, пише tsn.
Розповідаємо, як ідеально відмити посуд підручними засобами.
Чим помити жирний брудний посуд, якщо немає мийного засобу
Харчова сода. Для того, щоб відмити бруд, застарілий наліт жиру та нагар, треба із соди та води зробити пастоподібну суміш. Вона на відмінно впорається з брудним посудом, надасть йому чистого блиску. Ще сода має антисептичні властивості, тому нею можна обробити кухонне начиння.
Нашатирний спирт. Для того, щоб позбутися брудного нальоту на тарілках чи склянках, треба нанести на ганчірку трохи спирту і протерти брудні місця. Ваш посуд вмить стане як новий. Такий метод ідеально підійде для тьмяного скляного та білого посуду.
Лимонна кислота. Таким методом можна позбутися накипу та нагару на посуді. Треба засипати у посуд дві чайні ложки кислоти, залити водою і прокип’ятити кілька хвилин, потім промити теплою чистою водою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стануть магнітом для пилу та бруду: які речі у будинку не можна мити засобом для посуду
Господарське мило. Це мило має лужну властивість, тому прекрасно впорається з жиром, брудом та нагаром. Для цього варто натерти трохи мила, додати теплої води і отриманим розчином добре вимити посуд.
Оцет. Таким методом можна за кілька хвилин позбутися нагару на каструлях та сковорідках. Варто зробити суміш з оцту та води у пропорції 1:1, залити у брудний посуд і прокип’ятити. Залишки бруду треба змити губкою, а потім ретельно прополоскати чистою водою. Також суміш води та оцту добре впорається із жирним посудом.
Зараз господиням важко знайти якісний засіб для миття посуду за помірною ціною. Хороші гелі коштують суттєво дорожче, що не кожен може собі дозволити.
Більш бюджетні варіанти не справляються з поставленим завданням. Але їх можна зробити якіснішими, якщо самостійно посилити їх склад.